İlkokul öğrencilerine ambulans tanıtıldı

Afyonkarahisar Ayşegül Arsoy İlkokulu 2/A ve 2/B sınıf öğrencilerine

AFYONKARAHİSAR 06.03.2020, 11:43
İlkokul öğrencilerine ambulans tanıtıldı

İlkokul öğrencilerine ambulans tanıtıldı

Afyonkarahisar Ayşegül Arsoy İlkokulu 2/A ve 2/B sınıf öğrencilerine 112 Acil hizmetleri ve ambulans tanıtıldı.
Sınıf Öğretmeni Özcan Çalışkan ve Zekai Özdemir’in daveti üzerine 112 Ambulans Servisi Ayşegül Arsoy İlkokulu’na ziyarette bulundular. Ambulans görevlileri ATT Fatma Akıncı, ATT Kader Özbakan, ATT Nazik Petek tarafından öğrencilere bilgi verildi. Etkinlik kapsamında tam donanımlı bir ambulansta 112 Acil servis ekibi öğrencilere acil bir durumla karşılaşıldığında yapılması gerekenleri ve nasıl ambulans çağıracaklarını anlattı.
Minik öğrenciler, anlatılanları büyük bir dikkatle dinledikten sonra tam donanımlı ambulansın içini incelediler. 112 Acil Servis ekibi, çocuklarla tek tek ilgilenerek ambulansın içinde bulunan ekipmanları ve ne işe yaradığını gösterdi.
Sınıf Öğretmeni Özcan Çalışkan, " Sağlıkla ilgili etkinlikler sayesinde çocukların çok önemli bilgilere sahip olduğunu belirterek, "112 Acil Ambulans ekibi, ambulanslarıyla birlikte okulumuza ziyarette bulundular. Görevli arkadaşlar çocuklarımıza bilgiler verdi. Hayatlarında ilk defa ambulansı yakından inceleyen öğrencilerimiz, acil durumda ne yapmaları gerektiğini ve Acil Servisi aramayı öğrendi" dedi.

Etkinlik sonunda ambulans görevlileri öğrencilere kalem seti hediye ettiler.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:03
Öğle 13:15
İkindi 15:53
Akşam 18:17
Yatsı 19:37