"Halkın iktidarında basın özgürce haber yapabilecek"

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Üçüncü Sıra Milletvekili

AFYONKARAHİSAR 30.10.2015, 00:18 30.10.2015, 00:19
"Halkın iktidarında basın özgürce haber yapabilecek"

 "Halkın iktidarında basın özgürce haber yapabilecek"

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Üçüncü Sıra Milletvekili Adayı Bekir Kasap, Sandıklı İlçesinde seçim çalışmalarında bulundu. Kasap, halkın iktidarında basın mensuplarının özgürce haber yapma ve yurttaşların farklı kaynaklardan bilgilenme hakkının korunacağını söyledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Üçüncü Sıra Milletvekili Adayı Bekir Kasap, seçim çalışmaları kapsamında Sandıklı ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşlara CHP'nin seçim bildirgesini anlatan Kasap, "CHP öncelikle basın mensuplarının özgürce haber yapma ve yurttaşların farklı kaynaklardan bilgilenme hakkını gözetecektir. Medya ve İnternet alanı, içinde bulunduğu büyük karartmadan kurtarılacak; her türlü bilginin gün ışığına çıkarılması sağlanacaktır. İfade özgürlüğü, en çok medya ve İnternet alanında geriletilmiştir. Uygar dünyadaki gelişmelerin aksine Türkiye, medyayı ve İnternet’i sansürleyen, gazetecileri tutuklayan ve muhalif görüşleri sindiren bir ülke konumuna sürüklenmiştir. İnternet yasakları iktidarın, ifade özgürlüğüne ve özgür kamusal alana inanmadığının önemli bir göstergesidir. CHP öncelikle basın mensuplarının özgürce haber yapma ve yurttaşların farklı kaynaklardan bilgilenme hakkını gözetecektir. Medya ve İnternet alanı, içinde bulunduğu büyük karartmadan kurtarılacak; her türlü bilginin gün ışığına çıkarılması sağlanacaktır" dedi.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:37
Güneş 08:02
Öğle 13:15
İkindi 15:54
Akşam 18:18
Yatsı 19:38