Görgöz, milletvekilliği seçimine girmek için il başkanlığından istifa etti

Uzun süredir CHP Afyonkarahisar il başkanlığı görevini yürüten Yalçın Görgöz,

AFYONKARAHİSAR 26.12.2022, 19:49
Görgöz, milletvekilliği seçimine girmek için il başkanlığından istifa etti

Görgöz, milletvekilliği seçimine girmek için il başkanlığından istifa etti

Uzun süredir CHP Afyonkarahisar il başkanlığı görevini yürüten Yalçın Görgöz, 2023 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için il başkanlığından istifa ettiğini, düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

Görgöz, basın toplantısında yaptığı açıklamada:

“2023’DE YAPILACAK GENEL SEÇİMLER İÇİN, PARTİMİZİN YAYINLADIĞI GENELGE GEREĞİ; MV ADAY ADAYI OLMAK İSTEYEN İL VE İLÇE BAŞKANLARI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN BUGÜN İTİBARIYLA GÖREVLERİNDEN İSTİFA ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

BEN, SİYASİ HAYATIMA 1989 DA SHP İL GENÇLİK KOLLARINDA BAŞLADIM. SONRASINDA 3 AYRI DÖNEMLERDE MRK İLÇE YÖNETİM KURULLARINDA ÇALIŞTIM.

DAHA SONRA AYRI DÖNEMLERDE 2 DÖNEM İL BŞK YARDIMCILIĞI, 1 DÖNEM DE İL SEKRETERLİĞİ YAPTIM.

BEN AYNI ZAMANDA TİCARETLE UĞRAŞIYORUM. İLİMİZDE SAYGIN, 51 YILLIK BİR ŞİRKETİN ORTAĞIYIM. AYNI ZAMANDA KENDİMİZE AİT OLAN BİR İŞLETMEMİZ MEVCUT. ESNAFIM. TİCARET VE SANAYİ ODASININ MENSUBUYUM. BİR ESNAF ODASININ DA ÜYESİYİM.

2012’DE YAPTIĞIMIZ OLAĞAN İL KONGRESİNDE, DEĞERLİ DELEGELERİMİZİN DESTEĞİYLE İL BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİM. O DÖNEMDE DE ÇOK YOĞUN ÇALIŞMALARIMIZ OLDU. GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN KILIÇDAROĞLU’NU TAM 6 DEFA İLİMİZE GETİRDİK. TÜM İLÇELERİMİZE ZİYARETLERDE BULUNDUK, MİTİNGLER YAPTIK. YAKLAŞIK 3 YIL SÜREN İL BAŞKANLIĞIMIZ SÜRESİNCE HER İLÇEMİZE TAM 30’AR DEFA GİDEREK ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERDE BULUNDUK.

7 HAZİRAN 2015’DE YAPILACAK GENEL SEÇİMLER İÇİN YAPILAN ÖN SEÇİMLE 4. SIRA MV ADAYI OLDUM. 4. SIRA ADAYI OLMAMA RAĞMEN, HEMEN SES DÜZENEKLİ BİR ARAÇ GİYDİRDİM VE 1. SIRA ADAYI GİBİ PARTİMİZ İÇİN ÇALIŞTIM. DAHA SONRA YAPILAN 2017 REFERANDUMUNDA, 2018 GENEL SEÇİMLERİNDE VE 2019 YEREL SEÇİMLERİNDE DE SADE BİR PARTİ NEFERİ OLARAK ÖRGÜT DİSİPLİNİ İÇERİSİNDE ÇALIŞTIM.

GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞLATTIĞI ADALET YÜRÜYÜŞÜNÜN BÜYÜK BİR KISMINI GENEL BAŞKANIMIZLA YÜRÜMÜŞ OLMANIN GURURUNU TAŞIYORUM.

806 BİN FARKLA YENİDEN KAZANDIĞIMIZ İSTANBUL SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE ÇALIŞMAK İÇİN GENEL MERKEZİMİZDEN GÖREV TALEBİNDE BULUNDUM. BANA VERİLEN TUZLA, PENDİK VE KARTAL İLÇELERİNDE SEÇİMLERE KADAR ÇALIŞTIM.

1 MART 2020’DE YAPILAN OLAĞAN İL KONGRESİNDE YENİDEN İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLDUK. DELEGELERİMİZİN VE PARTİLİLERİMİZİN DESTEĞİYLE 2. DEFA İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNE SEÇİLDİK. CHP İL BAŞKANLIĞI GÖREVİMİ, 3 YILDIR BÜYÜK BİR HEYECANLA, ONUR DUYARAK TEMSİL EDİYOR OLMANIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUM.

3 YILLIK İL BAŞKANLIĞIM DÖNEMİNDE, ÜLKEMİZİN VE PARTİMİZİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN İLKELERİNDEN, PARTİ TÜZÜĞÜ VE PARTİ DİSİPLİNİNDEN ASLA TAVİZ VERMEDEN ÇALIŞTIK.

YİNE İL BAŞKANLIĞIM SÜRECİNDE, DEVRİMCİ-DEMOKRAT ÇİZGİMİZDEN, SOL SOSYAL DEMOKRAT ANLAYIŞIMIZDAN VE DURUŞUMUZDAN ASLA TAVİZ VERMEDİK.

1 MART TARİHİNDE BÜYÜK BİR HEYECANLA GÖREVE GELDİKTEN BİRKAÇ GÜN SONRA BÜTÜN DÜNYAYI ETKİLEYEN PANDEMİ SÜRECİNE GİRDİK. HÜKÜMET DAĞITACAĞINI VAAD ETTİĞİ 5 MASKEYİ DAĞITAMAZKEN BÜTÜN ÖRGÜTLERİMİZLE BİRLİKTE KAPI KAPI DOLAŞIP HALKIMIZA MASKE DAĞITTIK. İŞİNDEN AŞINDAN OLAN İNSANLARIMIZA ERZAK YARDIMINDA, GIDA YARDIMINDA BULUNDUK. İKTİDAR TARAFINDAN KENDİ KADERİNE TERKEDİLEN VATANDAŞLARIMIZA, CHPLİ BELEDİYELERİMİZİN SAĞLADIĞI DESTEKLERLE HALKÇI BELEDİYECİLİĞİ GÖSTERDİK.

İLİMİZ VE İLÇELERİMİZİN SORUNLARINI YERİNDE İNCELEYEREK TESBİT ETTİK VE GÜNDEME GETİRDİK.

HER HAFTA CANLI VE YAZILI BASIN AÇIKLAMASI YAPARAK ÖNCELİKLE AFYONUMUZUN VE ÜLKEMİZİN SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİK, YETKİLİLERİ UYARDIK. ÇÖZÜM ÖNERİLERİLERİMİZİ SUNDUK. HER HAFTA BİR İLÇE BAŞKANIMIZI BASIN AÇIKLAMASINA DAVET EDEREK O YÖREDE YAŞANAN SORUNLARI DİLE GETİRMESİNİ SAĞLADIK. BÖYLECE YAŞANAN SORUNLARI YAKINDAN TAKİP EDEN DAHA DİNAMİK BİR İL- İLÇE DAYANIŞMASI YARATTIK.

YAŞANAN SORUNLARIN ÇÖZÜM YOLLARINI ORTAYA KOYARAK VE İLGİLİ KURUMLARLA GÖRÜŞEREK GİDERİLMESİNE KATKI SAĞLADIK.

HER HAFTA YAPTIĞIMIZ CANLI VE YAZILI BASIN AÇIKLAMALARIMIZDA, CHP İKTİDARINDA, EĞİTİMDE, SAĞLIKTA, EKONOMİ DE, SANAYİ DE, TARIM VE HAYVANCILIKTA, ENERJİDE VE TÜM ALANLARDA NELER YAPACAĞIMIZI ANLATTIK.

KALICI HALE GELEN VE GİDEREK AĞIRLAŞAN EKONOMİK BUHRANIN YARATTIĞI SIKINTILAR TOPLUMDA AĞIR TRAVMALAR YARATMIŞTIR.

SÜREKLİ GELEN ZAMLARA KARŞI TEPKİMİZİ EYLEME DÖNÜŞTÜRDÜK. VATANDAŞI UCUZ YAĞ, ŞEKER, EKMEK KUYRUKLARINA MAHKUM EDEN BU UCUBE EKONOMİ MODELİNİ PROTESTO ETTİK. VATANDAŞLARIMIZLA BERABER BAZEN UCUZ YAĞ KUĞRUĞUNDA BAZEN DE AFJET, ELEKTRİK, DOĞALGAZ FATURALARINI YAKARAK İNSANIMIZIN SESİ OLDUK.

SIKÇA KENT MEYDANINDA, HALKIMIZLA BİRLİKTE, ÜLKEMİZİN KANAYAN YARASI OLAN VE GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN EYT’LERİN, KHK MAĞDURLARININ, ÇIKARTILAN SANSÜR YASASIYLA BASKI ALTINDA BIRAKILAN VATANDAŞLARIMIZIN VE TÜM SESSİZLERİN SESİ OLDUK. OLMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ.

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ SN GÜLİZAR BİÇER KARACA BAŞKANLIĞINDA 32 MV ve PM ÜYEMİZİN KATILIMIYLA, İL MERKEZİ VE TÜM İLÇELERİMİZDE 2 GÜN SÜREYLE, RESMİ KURUMLAR, KİTLE ÖRGÜTLERİ, ODALAR ve ESNAF ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİK.

PARTİ SÖZCÜMÜZ SN FAİK ÖZTRAK BAŞKANLIĞINDAKİ EKONOMİ MASASINDA BULUNAN 12 MV.MİZ VE İLİMİZİN MV BURCU KÖKSAL İLE BERABER TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİK. TİCARET VE SANAYİ ODASI SALONUNDA İŞ İNSANLARIYLA GENİŞ KATILIMLI BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİK.

TİCARET BORSASI BAŞKANI VE YÖNETİMİNİ, AFYON ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİK. ESOB BAŞKANLIĞI VE 12 ODA BAŞKANI İLE BİRLİKTE TOPLANTI YAPTIK.

ORGANİZE SANAYİ BAŞKANLIĞINDA İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTUK.

AFYON TARIM VE HAYVANCILIĞIN KENTİDİR. ÇİFTÇİLERİMİZİN YAŞADIĞI SORUNLARI BİLİYORUZ. BU SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ VE CHP İKTİDARINDA TARIMDA YAPACAKLARIMIZI ANLATMAK İÇİN BAŞTA BURSA MV VE TARIMDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN BAŞ DANIŞMANI SN ORHAN SARIBAL OLMAK ÜZERE İZMİR MV SN KAMİL OKYAY SINDIR, EDİRNE MV SN OKAN GAYTANCIOĞLU’NU BİRKAÇ KEZ İLİMİZE GETİREREK, ÇİFTÇİLERİMİZ VE ÜRETİCİLERİMİZLE BULUŞTURDUK.

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ K.MARAŞ MV SN. ALİ ÖZTUNÇ, GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ SN SEYİT TORUN, ANTALYA MV SN CAVİT ARI, ADANA MV SN BURHANETTİN BULUT, İZMİR MV SN ÖZCAN PURÇU, BURSA MV SN YÜKSEL ÖZKAN, PM ÜYESİ SN UMUT AKDOĞAN, PM ÜYESİ SN HASAN EFE UYAR, PM ÜYESİ SN EMRE YILMAZ, VE AFYON MV SN BURCU KÖKSAL İLE BİRLİKTE DEĞİŞİK ZAMANLARDA İL MERKEZİ VE İLÇELERİMİZDE ÇOK YÖNLÜ ÇALIŞMALAR YAPTIK.

ENERJİDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZ SN AHMET AKIN VE AFYON MV SN BURCU KÖKSAL İLE BİRLİKTE, KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURLARIYLA TOPLANTI YAPARAK VATANDAŞLARIN DUYDUĞU KAYGILARI VE BEKLENTİLERİNİ DİNLEDİK. YAŞANABİLİR KENTSEL DÖNÜŞÜM NASIL OLMALI KONUSUNDA HALKIMIZI BİLGİLENDİRDİK.

PARTİ MECLİSİ ÜYEMİZ VE KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANIMIZ SN AYLİN NAZLIAKA VE TÜM İLÇELERİMİZİN KADIN KOLLARI İLE ETKİN ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRDİK.

GENÇLİK KOLLARI GENEL BAŞKANIMIZ SN GENÇ OSMAN KİLLİK İLE GENÇLERLE İLGİLİ ETKÜNLİKLER YAPTIK.

AFYONUMUZUN SORUNLARINI SIKÇA ULUSAL BASINA DA TAŞIYARAK SÜREKLİ GÜNDEMDE TUTTUK. BÖYLECE UNUTULAN YARIM BIRAKILAN İNŞAATLARIN, YOLLARIN YAPILMAYA BAŞLANMASINA VESİLE OLDUK.

BUNLARDAN BİRİSİ, 10 YILDIR BİTİRİLEMEYEN, ADETA ÇÜRÜMEYE TERKEDİLEN YENİ MÜZE KOMPLEKSİ İNŞAATIYDI. GÖREVE GELDİĞİMİZ ANDAN İTİBAREN YAPTIĞIMIZ AÇIKLAMALAR SAYESİNDE İNŞAATIN YENİDEN BAŞLAMASINI SAĞLADIK.

BİR DİĞERİ ZAFER MÜZESİYDİ. ŞEHRİN GÖBEĞİNDE ÇATISI ALINMIŞ, TERKEDİLMİŞ, ADETA YIKILMAYA BIRAKILMIŞ VAZİYETTEYDİ. BURASI KURTULUŞ SAVAŞI ÖNCESİNDE GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KARARGAHIYDI. MİLLET İTTİFAKI İL BAŞKANLARIMIZLA BİRLİKTE GÜNDEME GETİRDİK, YERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDUK VE BİR AN EVVEL ÇATISININ KAPATILMASINA VESİLE OLDUK.

AFYON- ŞUHUT KARAYOLUNUN YAPIMI YARIM BIRAKILMIŞTI. BU YOLDA ZAMAN İÇERİSİNDE ONLARCA ÖLÜMLÜ KAZA MEYDANA GELDİ. BİZ, AFYON MV SN BURCU KÖKSAL VE ŞUHUT İLÇE BAŞKANIMIZ MEHMET KAHRAMAN İLE BİRLİKTE ŞUHUT KARAYOLU ÜZERİNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPARAK, KONUYU GÜNDEME TAŞIDIK VE YOL YAPIMININ BAŞLAMASINI SAĞLADIK.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUSUNA DEĞİNMİŞTİM. BİZ İLK GÜNDEN İTİBAREN BU KONUYU GÜNDEME TAŞIDIK. ULUSAL BASINDA YER ALMASINI SAĞLADIK. İLGİLİ MAHALLELERDEKİ HAK SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZIN MALLARININ MÜLKLERİNİN ELLERİNDEN KÖR ON PARAYA ALINMASINA VE BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNE KARŞI HALKIMIZIN YANINDA OLDUK.

YOLCU GARANTİLİ TELEFERİK PROJESİ VİZYONSUZ BELEDİYE BAŞKANININ EN VİZYON PROJESİYDİ. BU PROJEYİ ULUSAL HABER KANALLARINA TAŞIYARAK TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNE GELMESİNİ SAĞLADIK. VE ÇIĞ GİBİ GELEN TEPKİLER SONUCUNDA İHALENİN YOLCU GARANTİLİ YAPILMASINA ENGEL OLDUK.

AFYON BELEDİYE BAŞKANININ VİZYON PROJELERİNDEN OLAN VE BU GÜNE KADAR HENÜZ BAŞLANAMAYAN AFRAY, ASKERİ HAVAALANININ SİVİL UÇUŞLARA AÇILMASI, TRAFİK VE PARK SORUNUNUN ÇÖZÜLMESİ VB VAADLERİNİN HAVADA KALDIĞINI VE SÜREKLİ TAKİPÇİSİ OLDUĞUMUZU, YAPTIĞIMIZ AÇIKLAMALARLA ORTAYA KOYDUK

MİLLİ BAYRAMLARDA 10 KASIMLARDA GENELGE BAHANESİYLE ANMA TÖRENLERİMİZİ ENGELLEMEYE KALKTILAR. YASAKLARI TANIMIYORUZ DİYEREK, GEREKTİĞİNDE 1874 RAKIMLI KOCATEPEYE ÇIKARAK ATAMIZIN MANEVİ HUZURUNDA GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRDİK.

30 AĞUSTOS VE 29 EKİMLERDE FENER ALAYLARI DÜZENLEYEREK BAYRAMLARIMIZI BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLADIK.

BÜYÜK TAARRUZUN BAŞLANGIÇ TARİHİ OLAN 26 AĞUSTOSLARDA YASAKLAMALARA RAĞMEN ÖRGÜTLERİMİZLE BİRLİKTE KOCATEPEYE YÜRÜDÜK.

BÜYÜK TAARRUZUN 100. YILINDA GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU AFYONA GETİREREK BİRLİKTE ŞUHUT-ÇAKIRÖZÜNDEN, G. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN İZİNDEN VE YÜRÜDÜĞÜ YOLDAN KOCATEPE’YE YÜRÜYEREK 2. YÜZYILA YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ BURADAN BAŞLATTIK VE TARİHE ÇOK ÖNEMLİ BİR NOT DÜŞTÜK..!

BUGÜN BİR NOT DAHA DÜŞMEK İSTİYORUZ TARİHE; BU ŞEHRİN, BU ÜLKENİN SOKAKLARINDA YENİ BİR HİKAYE YAZMAK İSTİYORUZ. ÇOCUKLARLA, GENÇLERLE, KADINLARLA, DOST OMUZLARLA BİRLİKTE SARAY İKTİDARINA KARŞI BİR MÜCADELE VERMEK İSTİYORUZ VE CUMHURİYETİMİZİN İKİNCİ YÜZYILINI DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRMAK İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ.

DEĞERLİ BASIN;

MİLLET İTTİFAKININ ORTAK KARARIDIR; ÜLKEMİZİ ACİLEN TEK ADAM SİSTEMİNDEN KURTARMAK VE GÜÇLÜ PARLAMENTER SİSTEME GEÇİRMEK GEREKMEKTEDİR. BUNUN İÇİNDE CHP HAZIRDIR, MİLLET İTTİFAKI HAZIRDIR.

YENİ KURUMLAR, YENİ KURALLAR VE YENİ KADROLARLA İKTİDARA GELİYORUZ.

SEVGİLİ YOLDAŞLARIM; 33 YILIM BU PARTİDE GEÇTİ. 33 YILDIR PARTİMİZİN HER KADEMESİNDE ÇALIŞAN, HİÇBİR GÖREVDEN KAÇMAYAN BİR PARTİ NEFERİ OLARAK, EMEKLE, MÜCADELEYLE, DAYANIŞMAYLA VE BAŞARILARLA GEÇEN YILLARIN ARDINDAN BUGÜN YENİ BİR YOLA ÇIKIYORUZ. PARTİMİZE, İLİMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM.

BUGÜNE KADAR GURURLA SÜRDÜRDÜĞÜM CHP İL BAŞKANLIĞI GÖREVİMDEN, YOLA BİRLİKTE ÇIKTIĞIM YOLDAŞLARIMLA VE TÜM ÖRGÜTLERİMİZLE GÖRÜŞEREK, HEP BİRLİKTE MÜCADELE ETMEK, ÇALIŞARAK YEŞERTTİĞİMİZ UMUTLARIMIZI BÜYÜTMEK AMACIYLA, MV ADAY ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA EDİYORUM.

BU GÜNE KADAR YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARDA BANA HER ZAMAN DESTEK OLAN GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZA, PARTİ MECLİSİ ÜYELERİMİZE, TÜM MİLLETVEKİLLERİMİZE, PARTİ ÜYELERİMİZE, ÇOK DEĞERLİ İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ YOLDAŞLARIMA, İLÇE BAŞKANLARIM, BELDE BAŞKANLARIM VE YÖNETİM KURULLARINA, İL VE İLÇE KADIN KOLLARI BAŞKANLARIM VE YÖNETİM KURULLARINA, İL VE İLÇE GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLARIM VE YÖNETİM KURULLARINA, İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİMİZE, DEĞERLİ MUHTARLARIMIZA, İHSANİYE BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM BELEDİYE BAŞKANLARIMA, BELEDİYE MECLİS ÜYELERİMİZE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

DEĞERLİ BASINIMIZA VE BASIN EMEKÇİLERİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

MİLLET İTTİFAKI PARTİLERİNİN DEĞERLİ İL BAŞKANLARIYLA DAYANIŞMA İÇERİSİNDE ÇALIŞTIK. TÜM İL BAŞKANLARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

SON OLARAK; HEP YANIMDA OLAN SEVGİLİ EŞİME ÇOK TEŞEKKÜM EDİYORUM.

SİZLERİ VE TÜM HEMŞERİLERİMİZİ EN İÇTEN DUYGULARIMLA SEVGİ VE SAYGILARIMLA SELAMLIYORUM.

Daha gün o gün değil, derlenip dürülmesin bayraklar. Dinleyin, duyduğunuz çakalların ulumasıdır. Safları sıklaştırın çocuklar, Bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır. 


GİDİYOR GİTMEKTE OLAN HARAMİLERİN SALTANATI,

GELİYOR GELMEKTE OLAN HALKIN İKTİDARI

SEVGİ VE SAYGILARIMLA”dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 01 Şubat 2023
İmsak 06:33
Güneş 07:57
Öğle 13:16
İkindi 16:01
Akşam 18:25
Yatsı 19:44
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 20 48
2. Fenerbahçe 20 44
3. Başakşehir 20 40
4. Beşiktaş 20 39
5. Adana Demirspor 20 37
6. Trabzonspor 20 35
7. Kayserispor 20 29
8. Konyaspor 20 27
9. Alanyaspor 21 25
10. Karagümrük 20 23
11. Gaziantep FK 20 22
12. Ankaragücü 20 22
13. Sivasspor 21 21
14. Antalyaspor 19 21
15. Giresunspor 20 21
16. Hatayspor 19 20
17. Kasımpaşa 20 19
18. İstanbulspor 20 15
19. Ümraniye 20 14
Takımlar O P
1. Samsunspor 21 41
2. Eyüpspor 21 41
3. Bodrumspor 21 38
4. Keçiörengücü 21 37
5. Pendikspor 21 34
6. Rizespor 20 34
7. Bandırmaspor 20 34
8. Sakaryaspor 21 34
9. Boluspor 21 34
10. Göztepe 21 30
11. Manisa FK 20 29
12. Adanaspor 21 22
13. Altay 21 19
14. Tuzlaspor 21 19
15. Erzurumspor 21 18
16. Altınordu 21 17
17. Ö.K Yeni Malatya 21 16
18. Gençlerbirliği 21 13
19. Denizlispor 21 13
Takımlar O P
1. Arsenal 19 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 20 39
4. M. United 20 39
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 19 31
7. Fulham 21 31
8. Brentford 20 30
9. Liverpool 19 29
10. Chelsea 20 29
11. Aston Villa 20 28
12. Crystal Palace 20 24
13. Nottingham Forest 20 21
14. Leicester City 20 18
15. Leeds United 19 18
16. West Ham United 20 18
17. Wolves 20 17
18. Bournemouth 20 17
19. Everton 20 15
20. Southampton 20 15
Takımlar O P
1. Barcelona 18 47
2. Real Madrid 18 42
3. Real Sociedad 19 39
4. Atletico Madrid 19 34
5. Villarreal 19 31
6. Real Betis 18 31
7. Rayo Vallecano 19 29
8. Osasuna 19 28
9. Athletic Bilbao 19 26
10. Mallorca 19 25
11. Almeria 19 22
12. Girona 19 21
13. Sevilla 19 21
14. Valencia 18 20
15. Espanyol 19 20
16. Celta Vigo 19 20
17. Real Valladolid 19 20
18. Cadiz 19 19
19. Getafe 19 17
20. Elche 19 6