Görgöz, “Halkın gündemi geçim sıkıntısı”

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, yazılı basın açıklamasında:

AFYONKARAHİSAR 27.12.2020, 16:22
Görgöz, “Halkın gündemi geçim sıkıntısı”

Görgöz, “Halkın gündemi geçim sıkıntısı”

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, yazılı basın açıklamasında:

“2020’nin son günlerini yaşıyoruz. Ülkemizin en önemli gündemi “halkın geçim sıkıntısının daha ağır koşullarda devam ettiği gerçeğidir.
Sürekli suni gündemler yaratarak ülkemizin gerçeklerinin üzerini örtmeye çalışan saray iktidarı ve onun yereldeki temsilcileri, görevlerini hiç aksatmadan yerine getiriyorlar. Bu görevin ana başlığı, sürekli ana muhalefeti karalamak, kendinden olmayanı ayrıştırmak.
Ancak ülkenin gerçek gündemi, pandemi sürecinde daha da artan geçim sıkıntısı olunca, vatandaş bunların saldırganlığıyla ilgilenmiyor. Haliyle havanda su dövüyorlar.

İlimizdeki gündem ise, bizim aylardır dile getirdiğimiz “Kentsel Dönüşüm Projesi”. Bu haklı uyarılarımız ses getirdi. 30 Aralık Çarşamba günü vatandaşların ve bakanlık temsilcilerinin de katılacağı bir bilgilendirme toplantısı düzenleyeceklerini duyurdular.
Ben buradan haklı çağrılarımızın duyurulmasına yardımcı olan basınımıza bir kere daha teşekkür ediyorum.
Yapılacak toplantının ve gelişmelerin takipçisi olacağız.
Yapılacak Kentsel Dönüşümün, RANTSAL Dönüşüm olmaması için ve halkımızın haklarının korunması için mücadele etmeye devam edeceğiz.
2011 de başlayan, 2012 de teslim edileceği ilan edilen ancak yarım bırakılan Yeni Müze Kompleksinin 15 Aralık da “tamamlama ihalesi” yapılmış. Bedeli 50.5 milyon artı KDV. 680 günde tamamlanacakmış.
Şimdi bir kere daha sormak istiyorum; iflas ettiğinden dolayı yarım bırakıp gittiği söylenen müteahhit firmaya ödenen paraların hesabını kim soracak?
Bu ihale son ihale mi?”dedi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:03
Öğle 13:15
İkindi 15:53
Akşam 18:17
Yatsı 19:37