Genel Başkan Özerkan'ın 10 Kasım Mesajı

Ankara'da faaliyet gösteren Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma

AFYONKARAHİSAR 09.11.2019, 18:44
Genel Başkan Özerkan'ın 10 Kasım Mesajı

Genel Başkan Özerkan'ın 10 Kasım Mesajı

Ankara'da faaliyet gösteren Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği'nin Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 81. ölüm yıldönümü için bir mesaj yayınladı.

Özerkan mesajında, "Dört bir yanı düşman işgali altında olduğu bir dönemde işgal altındaki İstanbul'dan Anadolu'ya geçerek Milli Mücadele'nin başlatılması vasıtasıyla ülkemizin kurtuluş mücadelesini ateşleyen, yıkılan bir imparatorluktan çağdaş ve modern bir cumhuriyet doğması için insanüstü çabalar sarfederek, aziz Türk milletinin manda ve himaye altında yaşayamayacağı düsturuyla, "Ya İstiklal, Ya Ölüm!" diyen, cumhuriyetin ilanından sonra 15 yıl gibi kısa bir sürede hayata geçirdiği devrimlerle kurduğu cumhuriyetin her bakımdan çağdaş, ileri ve kalkınmış bir ülke olması için çalışan ve bu uğurda hayatını Türk milletinin istikbali ve bağımsızlığı için vakfeden, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Bu vesile ile ülkemizin bağımsızlığı ve istikbali için hayatını ortaya koyan tüm şehitlerimizin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, cumhuriyetin kazanımlarının korunması ve gelecek nesillere aktarılması noktasında üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle çalışmaya, üretmeye ve tarihi ve milli değerlerimize bağlı bireyler olarak vatanımıza ve cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğimize bir kez daha söz veriyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:26
Güneş 07:54
Öğle 12:53
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06