Gençlerden Sağlıkçılara "Siperlikli Maske"

Gençlik ve Spor Bakanlığının organize ettiği "sağlık çalışanları için

AFYONKARAHİSAR 31.03.2020, 17:06
Gençlerden Sağlıkçılara "Siperlikli Maske"

Gençlerden Sağlıkçılara "Siperlikli Maske"

Gençlik ve Spor Bakanlığının organize ettiği "sağlık çalışanları için siperlikli maske üretimine" destek veren Afyonkarahisar'daki Gençlik Merkezleri, ürettikleri maskeleri sağlıkçılara teslim ettiler.

Bu kapsamda Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz'ı ziyaret eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, maske üretiminin kendileri için bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu dile getirerek "Gençlik ve Spor Bakanlığımız, bütün gençlik merkezlerinde maske yapılması ve hastanelerdeki sağlık çalışanlarımıza hediye edilmesi yönünde bize talimat verdi. Biz de Afyonkarahisar'da hemen bunu icraata döktük. Malumdur ki ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Elini taşın altına koyanların başında da sağlıkçılarımız geliyor. Samimiyetle söylemek istiyorum ki onlarla gurur duyuyoruz. Mesai kavramı olmadan, kendi sağlıklarını önemsemeden bizler için koşturuyorlar. Bizler de gençlerimizle birlikte, bu zor günlerde sağlıkçılarımıza destek olmak amacıyla bu maskeleri yaparak hem onlara hem de ülkemize faydalı olmaya çalışıyoruz." dedi.

Gençlik Merkezlerinde üretilmeye devam edilen siperlikli maskelerden şimdilik 300 adeti, Gençlik ve Spor İl Müdürü Dereci tarafından Sağlık Müdürü Korkmaz'a teslim edilerek sağlık personeline dağıtılmaya başlandı.

Maskelerin teslimi için yapılan ziyarette Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Çizmeci ve Gençlik Merkezi Müdürleri Ahmet Ertürk ile Ahmet Ali Akköse de hazır bulundular.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:03
Öğle 13:15
İkindi 15:53
Akşam 18:17
Yatsı 19:37