Geleceğin Olimpiyat Şampiyonları Bugün Afyonkarahisar’da

Spor şehri Afyonkarahisar’ımızın ev sahipliği yaptığı U11 – U13 Türkiye Güreş Şampiyonası

AFYONKARAHİSAR 14.04.2022, 14:30
Geleceğin Olimpiyat Şampiyonları Bugün Afyonkarahisar’da

Geleceğin Olimpiyat Şampiyonları Bugün Afyonkarahisar’da

Spor şehri Afyonkarahisar’ımızın ev sahipliği yaptığı U11 – U13 Türkiye Güreş Şampiyonası bütün heyecanıyla devam ederken, mikrofonlarımızı Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref EROĞLU’na uzattık.

Konuşmasına, sporcu gençleri yanına alarak başlayan Şeref EROĞLU, bu organizasyonun Afyonkarahisar’da yapılmış olmasından duyduğu büyük memnuniyeti dile getirdi. Geleceğin olimpiyat şampiyonlarının bugün Afyonkarahisar’da olduğunu belirten EROĞLU, an itibarıyla 1600 sporcunun tartılarak mindere çıktığını, müsabakalar tamamlandığında bu sayının 2500’ü aşacağını belirtti.

Öncelikle Sayın Valimiz Gökmen ÇİÇEK, Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Feyzullah DERECİ, şampiyonada emeği geçen herkese ve organizasyona ev sahipliği yapan Afyonkarahisar halkına teşekkür ederek konuşmasına devam eden Başkan EROĞLU, bu organizasyonun Afyonkarahisar’da yapılmış olmasının çok anlamlı olduğunu belirtti.

Şampiyonaya katılan sporcuların aynı zamanda Kocatepe Şehitliği’ni ziyaret edeceğini dile getiren EROĞLU, bu Ara tatil döneminde çocukların hem sportif faaliyette bulunmalarının hem de Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel mirasını tanımalarının çok önemli olduğunu söyledi.

Organizasyona katılan tüm sporculara ayrı ayrı teşekkür eden Başkan EROĞLU, madalya alsın almasın bütün sporcuların burada olmalarının çok anlamlı olduğunu belirtti. Sporcuların yetişmesinde büyük emek harcayan hocalarına ve ailelerine de teşekkür eden Şeref EROĞLU, konuşmasını sporcu çocuklarla birlikte “Her şey Türkiye için” sloganıyla bitirdi.

Yorumlar (0)
6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 20 Mayıs 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:35
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:14
Yatsı 21:49