Etkili Yönetim Becerileri Eğitimi Verildi

ATSO KOBİ Akademisi ile TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi

AFYONKARAHİSAR 09.06.2021, 17:12
Etkili Yönetim Becerileri Eğitimi Verildi

Etkili Yönetim Becerileri Eğitimi Verildi

ATSO KOBİ Akademisi ile TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde Etkili Yönetim Becerileri Eğitimi, video konferans yöntemiyle düzenlendi. Eğitimin açılış konuşmasını yapan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını dolayısıyla ATSO KOBİ Akademisi eğitimlerimizi video konferans yöntemiyle gerçekleştiriyoruz. Sizlerle en kısa sürede yüz yüze eğitimlerimizde bir araya gelmeyi gönülden arzu ediyoruz. Bugün Odamız ile TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde düzenlediğimiz Etkili Yönetim Becerileri Eğitimi’ni, Oda-Borsa Camiamız’ın yakından tanıdığı Sayın Dr. Cengiz Tavukçuoğlu verecektir. Ben kendisini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz’in 2019’un Aralık ayında düzenlediği Oda-Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nde canlı olarak izleme fırsatı bulmuştum. Hocamız, gerçekten salona hâkim ve ne diyeceği merak edilen bir tarzda eğitim vermişti. Hocamız’ı pandemiden sonra da Odamız’da misafir etmek isteriz” dedi.

Merdivenci konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İşletmeler, güçlü olmak ve gücünü korumak için iyi bir sermaye yapısı ve iyi belirlenen hedef kitleye ihtiyaç duyarlar. Ancak bundan daha da önemlisi, iyi yöneticilerdir. Kendini yetiştirmiş, dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden ve işletmeyi buna göre konumlandıran yöneticiler, işletmelerin adeta kaptanıdır. Yönetim Becerileri alanında çalışma yapan uzmanların kabul ettiği görüşe göre yöneticinin ihtiyaç duyduğu yönetsel beceriler üç başlık altında sınıflandırılır. Bunlar: teknik beceriler, beşeri beceriler ve kavramsal becerilerdir. Yöneticilerin yer aldığı yönetim düzeyine göre bu becerilere duyulan ihtiyaç değişir.”

Eğitimi veren Dr. Cengiz Tavukçuoğlu, iyi bir yöneticinin nelere dikkat etmesi gerektiğini ayrıntıları ile anlattı. Tavukçuoğlu, “Bir yönetici için her kapıyı açan anahtar iletişimdir. Yönetici olmasak da aile hayatımızda ve gündelik hayatımızda da iletişim, çok önemlidir. İletişimde anlaşıldığınızı peşin olarak düşünmeyin. Karşı tarafın anladığı ölçüde anlaşılmış olursunuz. Algıda ilk izlenim çok önemlidir. İnsanlar ilk karşılaştıkları kişiler hakkında 10 saniyede karar verir. İlk izlenim içinde beden dili, aksesuar, kıyafet ve bulunulan ortam vardır. İyi bir yönetici, dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek işletmesinin ve kurumunun ayakta kalmasını sağlamalıdır” ifadelerini kullandı.

Eğitim, yaklaşık 2 saat sürdü.

Yorumlar (0)
banner659
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 16 Eylül 2021
İmsak 05:10
Güneş 06:33
Öğle 12:58
İkindi 16:28
Akşam 19:13
Yatsı 20:30