“Esnaflarımız AK Parti’ye Güveniyor”

AK Parti heyeti esnaf ziyaretine çıktı, esnafları ve vatandaşları dinledi.

AFYONKARAHİSAR 22.05.2022, 08:24
“Esnaflarımız AK Parti’ye Güveniyor”

“Esnaflarımız AK Parti’ye Güveniyor”

AK Parti heyeti esnaf ziyaretine çıktı, esnafları ve vatandaşları dinledi. Kimi taleplerde bulundu, kimi hükümetin vatandaşlar için çıkardığı yasa ve uygulamalar için teşekkür etti. Talepler ilgili bakanlıklara iletilmek üzere not alınırken, vatandaşlarla da hasbihal edildi.

AK Parti heyeti bugün Afyonkarahisar 1. Küçük Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret etti. Kapı kapı bütün işyerlerini ziyaret eden heyet hem esnafları dinledi hem de vatandaşları. Ziyarete AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, il yönetimi ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

“Her zaman esnaflarımızın yanındayız”

Başkan Uluçay “Bugün Afyonkarahisar 1 Küçük Sanayi Sitesi esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Onların sıkıntılarını dertlerini dinliyor çözülebilecek olan varsa ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşüyoruz. Bu görüşmelerimiz sadece bir ziyaret değil, hazırlamış olduğumuz ve Genel Merkeze göndermiş olduğumuz raporlarda sorunlarına yer verdiğimiz görüşmelerdir. Biz bu talepleri ya da sorunları Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bakanlarımıza iletiyor, çözümü konusunda ki süreci takip ediyoruz. Biz her zaman esnaflarımızın yanındayız” diye konuştu.

“Ekonomimizin kılcal damarları”

Zeybek ise “Bugün Birinci Küçük Sanayi Sitesi esnaflarımız ile bir araya geldik. Sanayi esnafımızla seçim öncesi olduğu gibi seçim sonrası da istişarelerde bulunuyor ve sorunları hep birlikte çözmeye devam ediyoruz. Esnaflarımız ekonomimizin kılcal damarlarıdır. Her biri istihdamları, ekonomik dönüşümü ile ilimize büyük ölçüde destek sağlıyorlar” dedi.

“Esnafımız AK Parti’ye güveniyor”

Milletvekili Ali Özkaya da açıklamasında “Sanayi sitesindeki esnafımızın derdi her zaman bizim derdimizdir. Yaptığınız iş ile üretim yaparak, çalışarak ülkemize şehrimize önemli seviyede bir katkı sunuyorsunuz. Esnaflarımızın zenginliği, üretimi, kalkınması bu ülkeye, bu şehre katkı sunuyor. Dolayısıyla esnaflarımızın işini kendi işimiz, zenginliğini de kendi zenginliğimiz olarak görüyoruz. Burada Çıraklık eğitiminin mesleki eğitime dönüşmesi ve bunların diploma alması, çıraklara maaş uygulaması ile birlikte çırak çalıştırma konusunun büyük ölçüde çözüldüğünü gördük. Esnaflarımız dünya genelinde yaşanan akaryakıt fiyatlarının artışından rahatsız ancak bunu da çözecek partinin AK Parti olduğunu görüyor” dedi.

“Tüm esnaflarımız bizim için önemlidir”

Merkez ilçe başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ise yaptığı açıklamada “Biz her sabah güne Bismillah deyip başlıyor ve ilk işimiz mahallemizin bakkalı, kasabı, berberiyle selamlaşmak oluyor, güne öyle başlıyoruz. Bizler esnaflarımızı şu ya da bu esnafı diye sınırlandırmıyoruz. Sanayi esnafı da bizim esnafımız, mahalle bakkalı da bizim esnafımız. Tüm esnafımız bizim için çok önemli” ifadelerine yer verdi.

Ziyaretlere Madeni Sanatkarlar Oda Başkanı Mustafa Yılmazarslan da katıldı.

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Temmuz 2022
İmsak 03:40
Güneş 05:31
Öğle 13:07
İkindi 17:02
Akşam 20:34
Yatsı 22:16