Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı Düzenleyecek.

Anadolu Gençlik Derneği Afyonkarahisar Şubesi, vefatının 9. Yılında

AFYONKARAHİSAR 25.02.2020, 16:29
227
Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı Düzenleyecek.

Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı Düzenleyecek.

Anadolu Gençlik Derneği Afyonkarahisar Şubesi, vefatının 9. Yılında 54. Hükümet Başbakan’ı, Devlet Adamı, Milli Görüş Hareketi’nin Kurucusu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocayı anmak için ‘’Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı’’ icra edecek.

Anadolu Gençlik Derneği Afyonkarahisar Şubesi’nden yapılan yazılı açıklamada, her yıl şubat ayının son haftasının Milli Görüş Hareketi’nin kurucusu Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma ve Anlama Haftası ilan edilmesi kapsamında 29 Şubat Cumartesi günü Saat 20:00’da Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Konferans Salonu’nda, İlahiyatçı-Yazar AbdulazizKıranşal’ın katılımı ile bir program tertip edileceği belirtildi. Açıklamada, “Sabrı, cesareti, azmi, haksızlık karşısında boyun eğmemesi, mücadele etmesi, ‘bir çiçekle bahar olmaz’ diyenlere inat, ‘doğru ama her bahar, bir çiçekle başlar’ diyerek milletimize hep ümit aşılayan; kaldığı yerden tekrar başlayan, ‘bizim davamızda kimse kendisi için yaşamaz, herkes kardeşi için yaşar, menfaati öldürmenin en kolay yolu budur’ diyen liderimizi anma ve anlatma ile ilgili tertiplenen gecemize tüm Afyonkarahisar halkımızı bekliyoruz.

Milli Görüş Hareketi, 1969 yılında başlayan bağımsızlar hareketinden bu güne çaresizlikten daralan yürekleri heyecanlandırmış; inancından dolayı horlananlar, sömürü ve rantiyenin zulmüne maruz kalan milyonlara ümit olmuş ve bu sebeple bu milletin imanlı evlatları Erbakan’ca düşünmeye başlamıştır. Bu mazlum millet Erbakan ile birlikte ayağa kalkmış; ağır sanayi hamlesiyle fabrikalar açan, toplu iğne dahi üretilmeyen bir dönemde kendi milli sanayisini kuran bir görüşün destekçileri olmuştur. Böylece devletimizin geri kalmışlık zincirleri de kırılmıştır. Türkiye’miz ve Ortadoğu üzerine planları olan Siyonist güçler ve işbirlikçileri, yapılan millî ve manevî kalkınmadan rahatsız olmuş; Millî Görüş, Siyonistlerin planları önünde en büyük engel olarak görüldüğü için bu millî hareketi hep yok etmeye çalışmışlardır. Biz, Millî Görüşçüler için ‘önce ahlâk ve maneviyat’ temel ilkedir. Bugün ülkemizin karşı karşıya kalmış olduğu toplumsal buhranlar, ahlaki çöküşler ve ailevi huzursuzlukların tek sebebi vardır. O da bu milletin özünden yani dininden ve inancından uzaklaştırılmasıdır. Siyonist ve emperyalistlerin Müslüman ümmetler üzerinde oynamış olduğu entrikaların üstesinden gelebilmek, yeniden İslam Birliği’ni sağlayabilmek ve dış mihrakların oyununu bozmak için Erbakan’ı anlamak ve bizlere en büyük mirası olan D-8’leri yeniden şahlandırmak için kurmuş olduğu Milli Görüş Davası’nı bilmek gayesi ile bu programı icra ediyoruz’’ denildi.

29 Şubat Cumartesi Saat 20:00’daAfyon Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek programa konuşmacı olarak İlahiyatçı-Yazar AbdulazizKıranşal katılacak. Program halka açık olarak icra edilecek.

Yorumlar (0)
açık
banner603
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 08 Nisan 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:25
Öğle 13:05
İkindi 16:42
Akşam 19:35
Yatsı 20:55