Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisine 100 Milyon Liralık Yatırım

Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği, Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisine yeni yapılacak

AFYONKARAHİSAR 15.06.2020, 15:56
Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisine 100 Milyon Liralık Yatırım

Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisine 100 Milyon Liralık Yatırım

Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği, Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisine yeni yapılacak olan lot alanları, Biyometanizasyon Tesisi, Atıktan Türetilmiş Yakıt Tesisi ve Elektrikten Enerji Üretim Sistemi için düğmeye bastı.

İhaleyi kazanan Mas1 Yenilenebilir Enerji ve Elektrik Üretim A.Ş. firma yetkilileri, Çevre Hizmetleri Birlik Başkanı Mehmet ZEYBEK başkanlığında, Birlik Encümen üyelerine ve Kontrol Komisyonuna yapılacak olan tesisler hakkında görsel sunum eşliğinde bilgilendirmelerde bulundu.

100 MİLYON LİRALIK YATIRIM...

Yeni yapılacak olan tesislerin Afyonkarahisar’a çok büyük katkılarının olacağını söyleyen Başkan Zeybek, 100 milyon liralık dev yatırım hakkında bilgi verdi. Yatırımın çevreye verdiğimiz değer açısından şu anda çalışmakta olan ve Türkiye’de parmakla gösterilen Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisimizi daha da geliştirerek Afyonkarahisar’ın çöpünü son teknolojiyle elektriğe ve enerjiye çevireceklerini aktaran Başkan Zeybek, böyle tesislerin temiz bir dünya için daha fazla artması gerektiğini ve Afyonkarahisar olarak örnek bir tesise sahip olduklarını ifade ederek tesisin Afyonkarahisar halkına hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Yorumlar (0)
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:36
Güneş 08:01
Öğle 13:16
İkindi 15:56
Akşam 18:20
Yatsı 19:40