“Emirdağ Yaylarını Yabancılara Peşkeş Çekmeyelim”

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu Emirdağ Yellibel yaylasında

AFYONKARAHİSAR 12.05.2022, 16:50
“Emirdağ Yaylarını Yabancılara Peşkeş Çekmeyelim”

“Emirdağ Yaylarını Yabancılara Peşkeş Çekmeyelim”

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu Emirdağ Yellibel yaylasında düzenlenen Hıdırellez şenliklerine katıldı.

Emirdağ yaylaları doğa platformunun düzenlediği şenliğe İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun yanı sıra Parti il sekreteri Tevfik Sarı, İl Başkan yardımcısı Ömer Yılmaz, Eski bayındırlık ve iskan Bakanı İYİ Partici kurucu üyesi Abdül Kadir Akcan, Emirdağ İYİ Parti ilçe başkanı Ergün Yardımcı ve çok sayıda partili katıldı.

Programda konuşan İYİ Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu Emirdağ yaylalarında altın aramak isteyen yabancı şirketlerin karşısında olduklarını söyledi. Başkan Mısırlıoğlu: “ Bizler yayların özgür olduğunu anlayıştan gelen insanlarız. Türkiye’de altın arama bahanesi ile kim olduğu belli olmayan insanların basmasına müsaade etmemeliyiz. Bu toprakların her karışında şehit kanı vardır. Ecdadımızın mirasındır bu yaylalar bize. Yaylalarımıza her zaman sahip çıkacağız. Altın aramak isteyenlerin karşısında dik bir şekilde duracağız. Kim oldukları belli olmayan bu şirketlerin izin ve ruhsatlarının iptal edilmesini talep ediyoruz. Sizinle birlikle haklı mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi. Eski bayındırlık ve iskan Bakanı İYİ Partici kurucu üyesi Abdül Kadir Akcan’da görüşlerini bildirerek vatandaşların mücadelesinde her zaman destek olacaklarını ifade etti.

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak 03:47
Güneş 05:32
Öğle 13:00
İkindi 16:53
Akşam 20:18
Yatsı 21:55