"Emekçinin Yanındayız Diyenler Arsa Sahiplerini Kışkırtıyor"

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, büyük bir tekstil fabrikasının Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmayı

AFYONKARAHİSAR 02.03.2021, 13:56
"Emekçinin Yanındayız Diyenler Arsa Sahiplerini Kışkırtıyor"

"Emekçinin Yanındayız Diyenler Arsa Sahiplerini Kışkırtıyor"

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, büyük bir tekstil fabrikasının Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmayı düşündüğünü ancak ‘İş, aş, emekçinin yanındayız.’ diyenlerin arazi sahiplerini kışkırttığını açıkladı.

Yatırımcının şehrimize iş sahası açması için gayret ettiklerine dikkat çeken Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Firmanın yaklaşık 280’e yakın çalışanı var. Bizden yer talep ettiler. Yer veremezsek bu arkadaşlar Niğde’ye gidecekler. Niğde’den yer almışlar. Biz Afyon Belediyesi olarak ivedilikle Belediye olarak istimlaka kalkalım dedik. ‘İş, aş, emekçinin yanındayız.’ diyenler gidip oradaki arazi sahiplerini kışkırtıyorlar. O insanlar Afyon’a iyilik değil kötülük ediyorlar. Biz yatırımcı getirip iş sahası açılsın diye gayret ediyoruz, oradaki insanları rayiç değer üzerinde bir fiyatla arsa satmaya yönlendiriyorlar. Söz konusu kişilerle görüştük, neredeyse arazinin 3 katı fiyat istiyorlar. Bizde bakarız. Olursa olur olmazsa bırakırız. Ne yapalım yani? Kışkırtıcılık yapanlarda, yatırım yapılmasına, iş sahası açılmasına engel olanlar hemşehrilerimize hesabını verirler. Bizde çıkar bunların ne yapmak istediklerini anlatırız.” dedi.

Yorumlar (2)
Ali ihsan 1 ay önce
Hangi işe el atsanız ortaya bir plansızlık,bir oldu bittilik çıkıyor,yatırım yapanlar bu memleketin evladına arazi sahipleri suriyeli mi?
O zaman sizde yatırımdan sonraki değeri üzerinden arsa rayici tesbit edin.
İşte 1 ay önce
Siz alırken mısır mahallesi 400 tl verin.vatandaş satarken hediye etsin isterseniz.afyon için yanlış bir tercihiniz.
4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak 04:52
Güneş 06:19
Öğle 13:04
İkindi 16:43
Akşam 19:38
Yatsı 20:59