12 Mayıs 2016 Perşembe 19:37
ELİBOL, “BU SADECE BİR KURULTAY DEĞİL, İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜDÜR”
ELİBOL, “BU SADECE BİR KURULTAY DEĞİL, İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜDÜR”

MHP'deki olağanüstü kurultay sürecine başından beri destek veren MHP Sandıklı eski Belediye Başkanı, 25 Dönem MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı İsmail Elibol kurultay için ortak metne imza verdi.
İsmail Elibol, “7 Haziran ve 1 Kasım seçim süreçleri sonrası MHP'de olağanüstü kongre süreci başladığını hatırlatarak şunları ifade etti.  18 yıldan bu yana partimizin genel başkanlığını yürüten sayın Dr. Devlet Bahçeli ve yönetimin, Türk milletinin umudu ve son kalesi olan Milliyetçi Hareket Partisi’ni, yönetemeyeceği aşikardır.  Olağanüstü kongre talebinde bulunan teşkilatların kapatıldığını, muhalif isimlerin susturulduğunu mahkemeye gidenlerin ise hainlikle suçlandığını kaydetti. 13 yıldır iktidarda olan AKP iktidarına tek alternatifin MHP olduğunu savunan Elibol, "Ama gel gör ki şuan ki MHP yönetimi bir türlü alternatif parti olmayı düşünmeyip, 'Az olsun, benim olsun' mantığı ile devamlı küçülmeye, ivme kaybetmeye devam etmiştir. Bizler burada toplanarak, artık bu başarısızlığa son vermek ve partimizi iktidara hazır bir parti haline getirmek için bir olağanüstü kongrenin yapılmasını talep etmekteyiz.

ELİBOL, CAMİANIN ORTAK GÖRÜŞÜ “KURULTAY”

İsmail Elibol, Eğer bulunduğunuz yerin hakkını veremiyorsanız bunu daha iyi noktalara taşıyacak olan doğru isimlere bu görevi bırakmaktır. Ben bu görüşümü ülküdaşlarımla paylaşıyorum. Teşkilatın ve ülküdaşlarımızın sesine kulak vermek lazım. Bu münferit birkaç kişinin sesi değil. Yüce Türk Milleti’nin isteğidir. MHP Genel Merkezi istediği bir anket şirketine Türkiye’nin 81 ilinde bu yoklamayı yaptırdığında halkımızın ve ülküdaşlarımızın değişimden yana olduklarını görecektir. Ama rahatsız olduğum husus ise karşı tarafta olan herkesi hain ilan etmektir. Bu aşamada farklı düşünenleri hainlikle, satılmışlıkla itham ederek sevgi ve saygının yok edilmesini istemiyoruz. Bizler partimiz ve davamız için omuz omuza mücadele etmiş ülkücü neferleriz. Artık genel merkez ne yaparsa yapsın bu kurultay toplanacaktır” dedi.

İŞTE İMZA VERİLEN O ORTAK METİN AÇIKLAMASI

Partimizin son dönemde yaşamakta olduğu kongre sürecine ilişkin değerlendirme ve görüşlerimizi Yüce Türk Milleti ile paylaşıyoruz. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla.
1 Kasım 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimi öncesi ve sonrası Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nin yönetim biçimi ve izlediği politikalar; parti mensupları, seçmenler ve toplum nezdinde yoğun bir tartışma konusu olmuştur. Yaşanan olaylar ve son gelişmeler kamuoyunun bilgisi dâhilindedir.
MHP’ye en fazla ihtiyaç duyulan bir dönemde Ülkemizin, Milletimizin ve MHP’nin bugününü ve geleceğini konuşarak fikir ve görüş birliği içerisinde bir karara varmanın gerekliliği ortadadır. Maalesef, Parti yönetimi tarafından bu talep ve beklentileri karşılayacak herhangi bir girişimde bulunulmamıştır.
Türk Milletinin teminatı, Türk milliyetçiliğinin yegâne siyasi kurumu olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin içinde bulunduğu bu vahim durum kabul edilemez.
Yasa ve Tüzüğümüzün öngörmüş olduğu ve demokrasinin gereği olarak olağanüstü kongrenin toplanması talebi, maalesef parti yönetimince yerine getirilmemiştir. Kendi içimizde görüşülerek karara bağlanması gereken bir hususun yargıya havale edilmesi kabul edilemez.
Olağanüstü kongre toplanmasına dair talebin mahkeme kararı ile hüküm altına alınmış olmasına rağmen yapılmaması izahtan varestedir.
Yukarıda ifade ettiğimiz süreç içerisinde; kurumsal yapımız ve mensuplarımız anlamsız, yersiz ve hak edilmeyen tartışmaların ve suçlamaların hedefi olmuştur. Daha da vahimi Türk Milletinin; ayrışma, çatışma ve bölünmenin eşiğine getirildiği bu günlerde Milletimizin ve Devletimizin yegâne teminatı olan Milliyetçi Hareket Partisi amaç ve ülküsünü gerçekleştirme imkânından uzaklaşmaktadır.
Olağanüstü kongrenin toplanması talebi, camiamızın ötesinde Milletimizin beklentisi ve arzusu haline gelmiştir. Olağanüstü kongrenin toplanmaması halinde; kurumsal yapının, mensuplarımızın ve seçmenlerimizin çatışma ve kavgalara sürükleneceği görülmektedir.
Yaşanan tartışmalara ve yaşanabilecek olumsuzluklara son vermek üzere olağanüstü kongre behemehâl toplanmalıdır.
Başta Genel Merkez Yönetimi olmak üzere yetki ve sorumluluk sahibi her birimizin üzerinde tarihi bir sorumluluk bulunmaktadır. Tarihten gelen sorumluluğumuz ve geleceğe dair endişelerimiz bizleri aklıselim düşünmeye ve sürecin gereğince hareket etmeye mecbur kılmaktadır. Buna bağlı olarak mahkeme kararına uyularak olağanüstü kongrenin vakit geçirilmeden toplanması gerektiğini savunuyoruz.
Her kim bu aşamadaki görev ve sorumluluğunun gereğini yerine getirmezse ülkücü, milliyetçi hafızalarda ve maşeri vicdanda hak ettiği yeri almaktan kurtulamayacaktır. Yüce Türk Milletine saygıyla duyurulur.
 
Anahtar Kelimeler:
ELİBOLIsmail
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sandıklı 2016-05-12 20:53:01

adam gibi adamsın elibol başkan

Avatar
adamsın 2016-05-13 03:14:46

afyon seninle reisss