Eğitim Bir-Sen’den AKÜ yönetimine teşekkür

Eğitim Bir-Sen Afyon 2 Nolu (Üniversiteler) Şube Yönetim Kurulu Adına Şube Başkanı

AFYONKARAHİSAR 14.12.2021, 15:58
Eğitim Bir-Sen’den AKÜ yönetimine teşekkür

Eğitim Bir-Sen’den AKÜ yönetimine teşekkür

Eğitim Bir-Sen Afyon 2 Nolu (Üniversiteler) Şube Yönetim Kurulu Adına Şube Başkanı Vehbi Gülseren, yazılı basın açıklamasında:

“Tüm Üniversite, personelimizin ve bizlerin kurumumuza olan aidiyet hissini daha da pekiştiren Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının günümüz çalışma hayatının ve ilgili kanunların gerekliliği olarak düzenli bir şekilde her yıl yapılması için Sendikamız ve Üniversite yönetimimiz ile koordineli bir şekilde yürütmeye çalışıyoruz.

Eğitim Bir-Sen Afyon 2 Nolu (Üniversiteler) şubesi Yetkili Sendika olarak katıldığımız Her yıl düzenli yapılan Kurum İdari Kurul Toplantılarında da belirttiğimiz gibi taahhüdün yerine getirilmesi ve görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav tarihinin açıklanmasını toplantılarda talep etmiştik. Talebimize istinaden pandemi dolayısı ile geçen yıl yapılamayan Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı bu yıl bitmeden tamamlanmıştır.

Eğitim Bir-Sen Afyon 2 (Üniversiteler) Şube yönetimi olarak, vermiş olduğumuz mücadeleler sonucunda Afyon Kocatepe Üniversitesi çalışanları için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının, Yükseköğretim Kurumları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nin 11. maddesinin 4. fıkrası, hükümleri doğrultusunda 27 Ağustos 2021 tarihinde ilana çıkılmış ve 25 Kasım 2021 tarihinde “sivil savunma uzmanlığı, şeflik, veteriner hekimlik, biyologluk, mühendislik, 3 farklı teknikerlik (elektrik, otomotiv, sıhhi tesisat) metal işleri teknisyenliği ve Bilgisayar İşletmeniliği” alanlarında görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı gerçekleştirilmiştir. Toplam 10 kategoride gerçekleştirilen, çoktan seçmeli sınavlar sonrasında tüm personele mülakat puanı olarak 100 tam puan verilmiştir. Sınava giren 146 kişi arasında başarılı olan 36 personelin yükselme unvan değişikliğiyle ve Bilgisayar İşletmenil ilgili işlemlerini başarıyla tamamlanmıştır.

Görevde yükselme ve unvan değişikliği yönergesinde mülakat sınavı olmasına rağmen hiçbir şaibeye yer vermemek ve bu konuda adaletli davranmak üzere Mülakat sınavlarında tüm sınava giren personelimize 100 tam puan vermeleri nedeniyle Sınav Komisyonuna teşekkür ederiz.

Sınav sürecini bizzat 21/08/2021 tarihinde imzalayarak başlatan, hassasiyet göstererek büyük bir ilgiyle, dikkatle izleyen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ Hocamıza, Sınavın başından sonuna kadar Sınav Koordinatörü olarak görev alan ve hiçbir zaman bizleri geri çevirmeyen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şuayip ÖZDEMİR Hocamız’a, Sınavın tüm hazırlık aşaması ve yürütülmesinde emeği olan ÖSYM Afyon il Koordinatörümüz Prof. Dr. Mustafa Kemal YILDIZ Hocamıza, Personel Daire Başkanımız Ömer Yavuz KARAGÖZ’e, idari personel şube müdürü Nihat ELMAS’a Görevde Yükselme ve unvan Değişikliği Sınav Kurulu Üyeleri ve Sınav Komisyon Üyeleri'ne, sınav sürecinde görev almış her bir personelimize, Eğitim Bir Sen Üniversite Şubesi Yönetimi ve Üyelerimiz adına teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız.”dedi.

Yorumlar (0)
banner659
-13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:02
Öğle 13:15
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:39