Dr.Korkmaz; “Umreden dönen 750 vatandaşımız evlerinde gözlem altında”

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, 15 Mart Pazar

AFYONKARAHİSAR 18.03.2020, 00:32
Dr.Korkmaz; “Umreden dönen 750 vatandaşımız evlerinde gözlem altında”

Dr.Korkmaz; “Umreden dönen 750 vatandaşımız evlerinde gözlem altında”

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, 15 Mart Pazar gününden önce umreden dönen 750 vatandaşın evlerinde, pazar gününden itibaren gelenlerin ise çeşitli illerde gözlem altında tutulduğunu açıkladı.

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, umreden 15 Mart Pazar günü ve öncesinde Afyonkarahisar'a dönen 750 vatandaşın evlerinde gözlem altında tutulduğunu söyledi. Bu tarihten sonra umre veya diğer Avrupa ülkelerinden Türkiye'ye gelecek olanların ise uçaktan indikleri illerdeki yurtlara yerleştirileceklerini kaydeden Korkmaz, "Avrupa'dan 3 bin 500 kişi gelecek. Onlar geldiği gibi indiği havaalanının bulunduğu illerde yurtlara yerleştirilecek. Emirdağlı gurbetçiler için Eskişehir ya da İstanbul gibi havaalanlarına inerlerse o ilde gözlem altına alınacaklar, Emirdağ'a gelemeyecekler. Umreden gelenler dışında evinde, yurtlarda ya da hastanede gözlem altında tutulan başka kimse yok. Şu an 750 kişi gözlem altında ama bu sayı yavaş yavaş düşüyor, 14 günü tamamlayan gözlem altından çıkıyor. Sosyal medya hesaplarından veya farklı söylemlerle Afyonkarahisar'da koronavirüs bulaşan hasta olduğu yönünde de söylemler ve dedikodular duyuyoruz, ancak bugüne kadar testleri pozitif çıkan bir hastamız mevcut değil" dedi.

Yorumlar (6)
Akıl tutulması 8 ay önce
Evde gözlem nedir ya. Hani yurtlara gidiyordu bu kişiler 14 gün. Evde gözlem falan yok. Hepsi geziyor ortalıkta. Tam tersi millet bu kişilerin evlerine ziyaret akını yapıyor. İnsanların aklıyla alay etmeyin Allah aşkına. Belli ki bu kişiler afyon a hastalığı yayacak. Derhal hepsini tespit edip evlerine sağlık taramasına gidilmesi gerek. Çok büyük ihmal. Çoook.
Taner yilmaz 8 ay önce
Evde karantina ne kadar sağlıklı acaba hiç mi yer yok karantina saglanabilecek. Diğer aile üyeleri diğer insanlar risk altında. Ben kimsenin evde karantinayi umursadigini düşünmüyorum
Nasıl rahatlik 8 ay önce
Evde karantinami olur İtalya gibimi olalım istiyorsunuz koca Afyon'da 750 kişi için yeriniz yokmu bu isi neden hafife alıyorsunuz
Davud Doğruyol 8 ay önce
Evde gözlem de ne oliyi? İnsan aklıyla dalga geçmeyi bırakıp karantina uygulayın.
Hüsam 8 ay önce
Umreciler hepimizi yakacak başlarındamı bekliyosunuz hepsi fıldır fıldır geziyor
Hüsam 8 ay önce
Umreciler hepimizi yakacak başlarındamı bekliyosunuz hepsi fıldır fıldır geziyor
15
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:13
Öğle 12:47
İkindi 15:43
Akşam 18:11
Yatsı 19:28