DP İl Başkanı Bülbül, “Kral çıplak"

Demokrat Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hikmet Bülbül,, Milletvekili Veysel Eroğlu’nun

AFYONKARAHİSAR 23.06.2022, 15:43 23.06.2022, 17:43
DP İl Başkanı Bülbül, “Kral çıplak"

DP İl Başkanı Bülbül, “Kral çıplak”

Demokrat Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hikmet Bülbül,, Milletvekili Veysel Eroğlu’nun AFJET Genel Müdürlüğüne atama hakkında “Afyonlu bu kapasitede birini bulamadık” sözlerini eleştirdi.

Hikmet Bülbül, konu ile ilgili basın açıklamasında:

“Orman ve Su eski bakanı, hemşerimiz, halen Afyonkarahisar milletvekili olan Veysel Eroğlu, yerel bir gazetemize verdiği beyanatta Yeni atanan AFJET Genel Müdürü ile ilgili olarak “Afyonlu bir kişi olması için çok araştırma yaptık. Doğrusunu isterseniz o kapasitede bir Afyonlu bulamadık…” demiş.

Uzatmadan bizde sayın vekilimize doğrusunu söyleyelim: Bakanlar çıkaran bir kent, cumhurbaşkanları çıkartan bir kent, genelkurmay başkanı çıkartan bir kent, Veysel Eroğlu dahil onun gibi genel müdür-genel müdür yardımcıları çıkartan bir kent AFJET’e genel müdür çıkartamayacak, öyle mi?

Böyle bir iddiada bulunmak kendinden haberi olmamak ya da gelen tepkiler üzerine zevahiri kurtarmak için, “Ben açıklama yaparsam, belki tepkiler azalır” saikiyle “Laf olsun torba dolsun” türünden açıklama yapmaktır.

Sayın Vekil (sayın eski bakan), illa her şeye açıklama yapmak zorunda değilsiniz. Bazen, bazı konularda susmak konuşmaktan daha evladır.

Afyon’a hizmeti öve öve yere göğe sığdırılmayan bir valinin (Gökmen Çiçek’in), rektörlük yapabilecek o kadar hemşerimiz varken (ki sizin de önerdiğiniz vardı) AFSÜ’ye atanan mevcut rektörün tayinini bile sizler de çıkan kararnamelerden öğrendiniz…

Kaldı ki AFJET’E paraşütle atanan genel müdürden mi haberiniz olacak?

Afyonumuzun “Has ekmek kör memleket” diye meşhur bir sözü vardır . Sayenizde Afyonumuz tam anlamıyla görevden alınan-yerine konulan ve bir türlü yerinden kıpırdatılmayan Afyonkarahisar’ı eğitim ve kültür parantezinde küme düşürme noktasına getiren ve bir türlü ne hikmet-i ala ise yerinden kıpırdatılmayan bürokratlar anlamında memleketimiz Ege’nin parlayan yıldızı yerine sönen yıldızı durumuna düşmüştür.

“Söz gümüş ise sükut altındır” diye altından bile kıymetli bir sözümüz vardır… Bu sözün gereği lütfen susun ve iktidarın Afyonkarahisar’ı önemsemediği, iş yapma gücünüzün eksildiğini absorbe etmek için ulusal basında bile istihza uyandıran açıklamalarda bulunmaktan vazgeçin.

Yerel gazetemize verdiğiniz beyanatınızdaki “O kapasitede bir Afyonlu bulamadık” tabirinizle atamasına referans olduğunuz ve atamasının bilginiz ve girişimleriniz ile (!) yapıldığını iddia ettiğiniz yeni AFJET Genel Müdürümüz, size göre Afyon’un termal su yataklarının haricindeki bilinmeyen alanlarında yeni termal kuyular mı bulacak? Cep yakan AFJET faturalarını dörtte bir fiyatına mı indirecek? Yoksa termal havzalarda vatandaşın soluğunu kesen elektrik faturalarına derman olacak elektrik mi üretecek?

Sayın vekilimiz, Partinizin önemli kişisi Bülent Arınç Beyin söylediği gibi “Kral çıplak, bunu da söylemek gerek”…Tüm Türkiye gibi Afyonkarahisar da gerçekleri yaşıyor, görüyor, kralın çıplak olduğunu biliyor.

Bu kent siz gibi ne cevherler çıkardı ama onların neredeyse tamamı bizden değil zihniyetindeki tek adam ölçüleri ile görülmüyor, bilinmiyor, değerlendirilmiyor.

Sayın bakanım uzun lafın kısası Afyon’un değerli insanlarını rencide edecek konularda ve yarın utanacağınız sözleri kullanma konusunda lütfen susun ve Afyonkarahisar’ın sizi güzel hatırlaması için Afyonkarahisar’a fırsat yaratın. Bu kent bir daha genel müdürler, bakanlar, hatta cumhurbaşkanı çıkartacak cevherleri sinesinde hâlâ barındırıyor.

Sayın vekilim Eroğlu, sizin gördüğünüz ama açıklayamadığınız gibi her şey ortada; KRAL ÇIPLAK… İnanmazsanız çıkın çarşı, pazar, esnaf ziyaretlerine kralın çıplak olduğunu kendi gözlerinizle görün…”dedi.

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 30 Eylül 2022
İmsak 05:24
Güneş 06:45
Öğle 12:53
İkindi 16:13
Akşam 18:51
Yatsı 20:07