Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vali Gökmen Çiçek’i Ziyaret Etti

Programları kapsamında Afyonkarahisar’a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş,

AFYONKARAHİSAR 26.02.2021, 18:50 27.02.2021, 03:14
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vali Gökmen Çiçek’i Ziyaret Etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vali Gökmen Çiçek’i Ziyaret Etti

Programları kapsamında Afyonkarahisar’a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vali Gökmen Çiçek’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Prof. Dr. Ali Erbaş, daha sonra Valilik makamında geçerek Vali Gökmen Çiçek ile bir süre görüştü.

İlimizin Her Geçen Gün İleriye Gitmesi İçin Çabalıyoruz

Nazik ziyaretleri nedeniyle Prof. Dr. Ali Erbaş’a teşekkür eden ve Afyonkarahisar’ın genel durumu, yürütülen çalışmalar ve devam eden projelerden bahseden Vali Gökmen Çiçek: “İlimizi seviyoruz. İlimizin her geçen gün daha ileriye yol alması için çabalıyoruz. Bunun yanında manevi değerlerimizi korumamız gerektiğini de biliyoruz. Bu kapsamda geçen yıl “Sevgi Yılı”nın devamı olarak bu yılı “Aile Yılı” ilan ettik. Bu çerçevede belirlediğimiz temalarla her ay farklı etkinlikler düzenliyoruz” dedi.

Merkezden Taşraya Kadar Oldukça Büyük Görevleri Var

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vali Gökmen Çiçek ile birlikte daha nitelikli din hizmetlerini şehrimize nasıl yansıtabiliriz konusunda istişarelerde bulunmasının ardından, Vali Gökmen Çiçek’e din hizmetlerine vermiş olduğu desteklerden ötürü teşekkür etti. Vali Gökmen Çiçek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ülkemizde diyanet hizmetleri çok önemli. Merkezden taşraya kadar oldukça büyük görevleri olan; bunun yanında dünyanın dört bir yanında dini hizmetlerini yürüten bir teşkilat. Böyle bir teşkilatın başkanını burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Değerlerimize Bağlı Aile Yapımızın Korumak Çok Önemli

Ardından Vali Çiçek ile Prof. Dr. Erbaş basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Misafirperverliği ve yakın ilgisi nedeniyle Vali Çiçek’e teşekkür eden ve 2021 Aile Yılı projesine çok sevindiğini ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş: “Bizim sevgiye de çok ihtiyacımız var. Aile kurumumuzun ayakta kalması, değerlerimize bağlı aile yapımızın muhafaza edilmesi gerçekten çok önemli. Her hafta, her ay bir konunun, temanın belirlenip onun bütün kurum temsilcileriyle müzakere edilmesi kar topu gibi sürekli bu güzelliklerin büyümesine vesile olacaktır. İl ve ilçe müftülerine diyoruz ki, ailemizin değerlerine bağlı olarak yetiştirmek, gençlere, çocuklara sahip çıkmak, milli manevi değerlerine bağlı, nesiller yetiştirmek. Bunun için varız. Bu varlığımızı ve vazifemizi de daha farkındalık içerisinde yerine getirmeye çalışmamıza da destek oluyor bu tür faaliyetler” ifadelerini kullandı.

Günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı sonrası Prof. Dr. Ali Erbaş ziyaretini noktaladı.

Ziyarette Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, İl Müftüsü Sinan Kazancı ile AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’da hazır bulundu

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2021
İmsak 04:11
Güneş 05:50
Öğle 13:09
İkindi 17:01
Akşam 20:18
Yatsı 21:51