“Çocuklar Çiçek Açsın”

Afyon Zafer Lions Kulübü üyeleri 5. Köy ziyaretlerinde çocuklar gibi şendi.

AFYONKARAHİSAR 25.04.2022, 13:48
“Çocuklar Çiçek Açsın”

“Çocuklar Çiçek Açsın”

Afyon Zafer Lions Kulübü üyeleri 5. Köy ziyaretlerinde çocuklar gibi şendi.

Baharın gelmesi ile birlikte ‘’ Çocuklar Üşümesin ‘’ kampanyasına, ‘’Çocuklar Çiçek Açsın’’ sloganıyla devam eden Afyon Zafer Lions Kulübü üyeleri; 5. Köylerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, köy çocukları ile birlikte eğlenerek kutladılar.

Kunduzlu Köyünü ziyaret eden sarı yelekliler, okulun ihtiyacı olan ses sistemini ve olimpiyatlarda derece alan çocuklar için ‘’zeka oyunları’’ setlerini de beraberinde götürdüler. Bütün okul öğrencilerine Mustafa Kemal Atatürk’ün portre fotoğrafı olan tişörtler giydiren kulüp üyeleri; ayrıca köyde yaşayan tüm çocuklara bayram hediyeleri dağıttılar.

Kulüp Başkanı Hülya Bilgin yaptığı açıklamada; şunları söyledi.

Öğretmen Oğuz Akkuş’la yaptığımız görüşmede ‘’ bizim sizden tek talebimiz öğrencilerimin eğitimi için gerekli olan; akıl ve zeka oyunları. Biz ayakkabı, kaban, giyecek istemiyoruz. Eğitimlerine katkı sağlayacak her türlü materyal onların gelişimi için önemli. Bizi bu yönde destekleyin’’ demesinden çok etkilendiklerini söyledi. Kardeş Kulüp olan İzmir Lozan Lions Kulübünün de yönlendirmesi ile, İzmir’den istenilen tüm oyunları getirtip, okul öğretmenine Çocuk Bayramında hediye ettiler.

Köy kadınları ve velilerinde bulunduğu okul bahçesinde gönüllerince eğlenen Kunduzlu Köyü halkı, Afyon Zafer Lions Kulübü üyeleri ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gönüllerince kutladılar.

Afyon Zafer Lions Kulübü Başkanı

Hülya BİLGİN

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak 03:47
Güneş 05:32
Öğle 13:00
İkindi 16:53
Akşam 20:18
Yatsı 21:55