Büyükelçilerden Başkan Zeybek’e ‘Tebrik' Ve 'Teşekkür' Mesajları

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek tarafından büyükelçilere gönderilen gastronomi lezzet paketlerinin

AFYONKARAHİSAR 26.02.2021, 15:00
Büyükelçilerden Başkan Zeybek’e ‘Tebrik' Ve 'Teşekkür' Mesajları

Büyükelçilerden Başkan Zeybek’e ‘Tebrik' Ve 'Teşekkür' Mesajları

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek tarafından büyükelçilere gönderilen gastronomi lezzet paketlerinin yankıları sürüyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in talimatı, Valimiz Gökmen Çiçek'in destekleriyle Ankara’daki büyükelçiliklere 10 farklı dilde hazırlanan tanıtım broşürüyle birlikte hazırlanan yöresel ürünlerimizin yer aldığı lezzet paketleri için yapılan geri dönüşler göğsümüzü kabartıyor.

Yöresel lezzet paketlerini teslim alan büyükelçiler, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e çektikleri faks ve maillerle teşekkürlerini iletirken, en kısa sürede Afyonkarahisar’a ziyaret edeceklerinden bahsediyor.

Aralarında Paraguay’dan İspanya’ya, Afganistan’dan Senegal’e Hindistan’dan Özbekistan’a kadar 130’a yakın ülkenin Ankara Büyükelçilerinden tebrik ve teşekkür mesajı geldi. Gastronomi Birimi tarafından Büyükelçilere gönderilen lezzet paketinden de bahseden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Lezzet paketlerinden çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Bazı büyükelçilerimiz bizzat ziyaret ederken, bazıları ise en kısa sürede ilimize geleceklerini ifade ediyorlar. İnşallah Büyükelçilerimizi iş insanlarımızla buluşturarak bu noktada ticari ilişkilerin artacağından hiç şüphem yok. Afyonkarahisarmızın lezzetlerini dünyaya tanıtmaya kararlıyız. Pandemi sürecinin sona ermesiyle birlikte amacımız yurt içi ve yurt dışından misafirlerimizi Afyon’da ağırlayarak şehrimizi ekonomik, kültürel ve sosyal alanda tanıtmak. Bu konuda çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2021
İmsak 04:11
Güneş 05:50
Öğle 13:09
İkindi 17:01
Akşam 20:18
Yatsı 21:51