Büyük Taarruz 1. Uluslararası Kısa Film Festivali için Geri Sayım Başladı

Türkiye’nin ve Anadolu’nun sanata olan ihtiyacına yönelik yeni çalışmalar hedefleyerek Büyük Taarruz

AFYONKARAHİSAR 25.04.2022, 13:52
Büyük Taarruz 1. Uluslararası Kısa Film Festivali için Geri Sayım Başladı

Büyük Taarruz 1. Uluslararası Kısa Film Festivali için Geri Sayım Başladı

Türkiye’nin ve Anadolu’nun sanata olan ihtiyacına yönelik yeni çalışmalar hedefleyerek Büyük Taarruz Uluslararası Kısa Film Festivali bu yıl kapılarını sanatseverlerle buluşmak için açıyor.

Büyük Taarruz Uluslararası Kısa Film Festivali teması özel olarak belirlenirken, yönetmenlerin de yapıtlarında özgür olmaları istendi.

Üniversitelerde Film Gösterimleri Yapılacak

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Büyük Taarruz Uluslararası Kısa Film Festivali kapsamında finalist filmlerin gösterimleri; Afyon Kocatepe Üniversitesi, Ahmet Necdet Sezer Kampüsü, Atatürk Kongre Merkez’inde, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Ahmet Necdet Sezer Kampüsü, İbrahim Küçükkurt Konferans Salonu’nda, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi, Mavi Salon ‘da yapılacak. Milli mücadele konulu film gösterimleri ise Şuhut, Dinar ve Sandıklı ilçelerinde yapılacak. Ödül töreni ise 20 Mayıs 2022 Cuma günü Afyon Kocatepe Üniversitesi, Ahmet Necdet Sezer Kampüsü, Atatürk Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Festival günü yaklaşırken Vali Gökmen Çiçek başkanlığında 16-20 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan “Büyük Taarruz Uluslararası Kısa Film Festivali” tüm yönleriyle ele alınarak programın son hazırlıkları yapıldı.

Toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Derneği Başkanı Baran Mayda katıldı.

2428 Başvuru Yapıldı

Bu güne kadar toplam 110 ülkeden 2428 başvurunun yapıldığı festival büyük ilgi görüyor. Büyük Taarruz’ un 100. yıl etkinlikleri kapsamında planlanan en büyük organizasyonlardan biri olan festivale çok sayıda yönetmenin katılması beklenirken, konserler, senarist ve oyuncularla söyleşiler, film gösterimleri yapılacak. Ayrıca 09-20 Mayıs tarihleri arasında şehir merkezi ile Bayat, Sultandağı, Sandıklı, Çay, Bolvadin, Dinar, Çobanlar, İhsaniye Şuhut, Sinanpaşa İlçelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün destekleri ile ilimize gelecek olan Sinema Tırı ile film gösterimleri yapılacak.

Konserler, Film Gösterimleri, Söyleşiler

16 Mayıs 2022 tarihinde başlayacak olan programın açılış konseri Azerin ile başlarken, kapanış konseri programında ise Esat Kabaklı sahne alacak. Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi konferans salonlarında sinema film gösterimleri ile oyuncu, yönetmen ve senaristlerle söyleşiler yapılacak. Ayrıca festival süresince 4 gün Park Afyon AVM Cinemaximum Sinema Salonlarında finalist film gösterimleri ve daha birçok etkinlikle dolu dolu bir festival Afyonkarahisarlıları bekliyor.

Yorumlar (0)
20
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:49
Güneş 05:33
Öğle 13:00
İkindi 16:53
Akşam 20:16
Yatsı 21:53