“Bütün Milletimizin Mübarek Kurban Bayramı’nı Gönülden Tebrik Ediyorum”

Önceki Dönem Orman ve Su İşleri Bakanı, Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel EROĞLU'nun

AFYONKARAHİSAR 07.07.2022, 15:12
“Bütün Milletimizin Mübarek Kurban Bayramı’nı Gönülden Tebrik Ediyorum”

“Bütün Milletimizin Mübarek Kurban Bayramı’nı Gönülden Tebrik Ediyorum”

Önceki Dönem Orman ve Su İşleri Bakanı, Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel EROĞLU'nun "Mübarek Kurban Bayramı" münasebetiyle yapmış olduğu basın açıklaması:

Kurban Bayramı’nın kalplerimize huzur, ülkemize mutluluk ve Dünyamıza sulh ve sükûn getirmesi diliyor, bütün hemşehrilerimin mübarek Kurban Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum.

Kurban Bayramı, Yüce Rabbimizin biz kullarına sevinç ve mutluluk kaynağı olarak hediye lütfettiği emsalsiz günlerdir. Bu müstesna Kurban Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

Bayramlar, sevgi ve kardeşlik bağlarımızı güçlendiren, birlik, beraberlik, paylaşma, dayanışma ve rahmet günleridir. Kurban; Rabbimize, birbirimize, hakka, hakikate, iyiye, doğruya, güzele, yakın olmak demektir.

Bayramda Yaşlılarımız, Akraba, Eş ve Dostlarımızı Ziyaret Etmeliyiz…

Malum olduğu üzere 2019’dan itibaren bütün Dünya Covid-19 salgınıyla mücadele içerisindedir. Ülkemiz Covid-19 salgın sürecinde yapmış olduğu başarılı çalışmalarla ve bu zamana kadar almış olduğu tedbirlerle salgını bitirme noktasına getirmiştir. Bu bayramda yakınlarımızı, sevdiklerimizi, yaşlılarımızı eş ve dostlarımızı ziyaret etmeliyiz. Uzaklardaki akrabalarımızı arayıp gönüllerini hoş etmeliyiz.

Bu mübarek günleri sevgi ve saygımızı sunmak için fırsat bilmeliyiz. Ailemiz, akrabalarımız ve yakınlarımızla hemhal olmalı, sevgi ve merhamete muhtaç yetim, garip, hasta, yaşlı ve kimsesizlerin sevinci olmalıyız.

Kurban Bayramı, Milletimiz ve Bütün İslam Âleminin Birliğine Vesile Olsun…

Milletçe dayanışma ve kenetlenmeye muhtaç olduğumuz bu günlerde, kurban ve bayram, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştiren büyük bir nimet ve ibadettir. Bayramlar bütün insanlığın sevinci olursa mana kazanır. Dolayısıyla bugün, açlık, yoksulluk, zulüm ve şiddet sarmalında kuşatılan dünyanın felaha kavuşması ve insanlığın hep beraber bayramı yaşaması için çalışmak ve dua etmek çok önemlidir.

  1. duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve yeryüzündeki bütün Müslüman kardeşlerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı gönülden tebrik ediyor; bu bayramın, barış, mutluluk ve huzurun yeryüzünün her yerine hâkim olduğu bir dünyanın inşasına ve bütün İslam aleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak 04:27
Güneş 06:01
Öğle 13:08
İkindi 16:56
Akşam 20:06
Yatsı 21:33