“Bulunan gaz, mazlumlara kucak açan ülkemize verilmiş bir mükâfattır”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, Fatih sondaj gemisinin

AFYONKARAHİSAR 22.08.2020, 18:38
“Bulunan gaz, mazlumlara kucak açan ülkemize verilmiş bir mükâfattır”

“Bulunan gaz, mazlumlara kucak açan ülkemize verilmiş bir mükâfattır”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'de 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervi keşfetmesinin ardından bir açıklama yaptı. “Bu büyük bir başlangıçtır” diyen Sezen, “Bugün neticesini aldığımız bu çalışmalarımızın temelinde Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin AK Parti’ye olan desteği yatıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi’nde 'Millete Sesleniş' konuşmasında sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın merakla beklediği açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi" ifadelerini kullandı. Açıklama, büyük bir sevinçle karşılandı.

“Bu büyük bir başlangıçtır”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'de 320 milyar metreküplük doğalgaz rezervi keşfettiğini açıklamasının ardından bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Ülkemizin Karadeniz'de tarihinin en büyük doğalgaz rezervini keşfetmesi ülkemizle birlikte özellikle gönül coğrafyamız, mazlum milletler ve dünyada büyük yankı uyandırmıştır. Allah’a ne kadar şükretsek azdır. 2001 yılında bir gecede batan bir ülkeden, bir günde büyük bir zenginliğe kavuşan ülke olduk. Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın dediği gibi artık bundan sonra cari açığı değil, cari fazlayı konuşacak bir ülke olacağız. Bundan sonra ülkemizde artık yeni bir dönem başladı. Ülkemiz enerjide yeni bir çağ atladı. Bundan sonra petrol ve doğalgaz neredeyse gemilerimiz de orada olacak inşallah. Rotamız istikrar, pusulamız gelecek olacak. Hedefimiz büyük ve güçlü Türkiye'dir. Biz AK Parti olarak büyüyen Türkiye'nin rüzgarını arkamıza alarak yürüyoruz. Bu büyük bir başlangıçtır ve gemilerimiz şu anda Akdeniz'de, Ege Denizi’nde ve Karadeniz'de çalışmalarına devam ediyor” dedi.

“Gaz bulmamızın temeli Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin desteğidir”

Sezen açıklamasında, “Dik duruşuyla ülkemizin menfaatlerini koruyan ve bu sayede gaz rezervini bulmamızı sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Karadeniz’de, dünyayı gıpta ettiren rezervin tespiti için bakanlığı süresince büyük emek veren Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez’e teşekkür ederim. 18 yıldır umudunu AK Parti’ye bağlayan aziz milletimiz her seçimde bize oy vererek güvenini göstermiştir. Biz de AK Parti’nin neferleri olarak bu güveni hiçbir dönem boşa çıkarmadık. Bu yüzden en büyük teşekkürü aziz milletimize ediyoruz. Aziz milletimizin desteğiyle geldiğimiz bu günlerde bulunan bu gaz rezervinin temeli aziz milletimizin, Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin desteğidir” ifadelerine yer verdi.

“Dışarıdan birilerinin ellerine metin verip okuyun demesini mi bekliyorlar”

Sezen, “Bugün maalesef bu memlekette yerli otomobile eşek heykeli kadar ilgi duymayan, samanı konuştuğu kadar yerli denizaltını konuşmayan, Libya’da, Suriye’de ülkemiz aleyhine yaşanan en küçük bir olumsuzlukta sevinen, devleti gaz bulunca üzülen, virüsün yayılmamasına üzülen hastalıklı bir canlı türü yetişti. Amerikan mandacılığı hayali kuran bu hastalıklı zihniyete rağmen Türkiye bu günleri çok şükür gördü. Nazım Hikmet’in ‘bu memleket bizim’ şiirini dilinden düşürmeyenlerin bu mutluluğu da aziz milletimizle paylaşmaması maalesef üzücü bir durumdur. Bugün bile bu zihniyetin sessizliği, akıllara ‘Birilerinin dışarıdan ellerine talimatla metin tutuşturup okuyun demesini mi bekliyorlar?’ sorusunu getiriyor” dedi.

“Mazlumlara kucak açan ülkemize verilmiş bir mükâfattır”

“Sondaj gemilerini yapmak için bin bir türlü engelin üstesinden geldik” diyen Sezen sözlerini şu ifadelerle noktaladı; ‘Yapamazsınız dediler’ biz imkansızı başardık. Bu müjde, yıllardır dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara kucak açan ülkemize verilmiş bir mükafattır. Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfi, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.

Yorumlar (2)
İbahim KAZAL 9 ay önce
Hüseyin Başkanım.
Tahmin edilen gazı bulmak için 1000 metre daha delmemiz ve 4-5 kuyu daha açmamız lazım. dilerim 3 trilyon M2 gaz buluruz ama bu açıklamanızı talihsiz erken bir açıklama olarak düşünüyorum.
AFYONLU 9 ay önce
İnşAllah gaz a indirim gelir görcez
11
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:50
Akşam 20:06
Yatsı 21:37