“Bugün bir fırsattır”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Mevlid Kandili dolayısıyla bir

AFYONKARAHİSAR 07.11.2019, 16:17 07.11.2019, 16:21
“Bugün bir fırsattır”

“Bugün bir fırsattır”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Sezen mesajında bugünün Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) mesajlarını yeniden hatırlamak ve layıkıyla anlamak için bir fırsat olduğunu ifade etti.

Mevlid Kandilinin öneminin öze dönüş olduğunu ifade eden AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen mesajında, “Allah’a yürekten yakarış ve yönelişin, gönülleri günahlardan arındırmanın zamanıdır. Rebiülevvel ayının 12. Gecesi olan bugün,ahiret hayatı için fırsattır. Hicri takvime göre bugün dünyayı şereflendiren Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamakve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. İnsanların yaradılışından bugüne kadar gelen rehberlerin sonuncusu, barış dini İslam'ı müjdeleyen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’dir. Muhammed-ül Emin olan O, insanların en hayırlısı, herkesin güvendiği, Allah'ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi, güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. Onun yaşayışı, onun hadis-i şerifleri, onun sünneti sayesindeinsanlık aydınlık bir devir yaşamış ve yaşamaya devam etmektedir” ifadelerine ye verdi.

Sezen mesajını, “Bu vesilelerle Mevlid Kandilimizin, başta gönül coğrafyamızda yanan ateşin sönmesine, tüm İslam aleminin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ve bu mübarek gecenin bütün insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederim” ifadeleri ile noktaladı.

Yorumlar (0)
7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:23
Güneş 07:50
Öğle 12:52
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:06