Birdane,”Acımız büyük, kinimiz de”

Türk Ocakları Afyonkarahisar Şube Başkanı Prof. Dr. Yavuz O

AFYONKARAHİSAR 28.02.2020, 13:56
Birdane,”Acımız büyük, kinimiz de”

Birdane,”Acımız büyük, kinimiz de”

Türk Ocakları Afyonkarahisar Şube Başkanı Prof. Dr. Yavuz Osman Birdane’nin İdlib’de rejim usurlarının hain saldırı ile ilgili yaptığı açıklama;

"Hain İdlip Saldırısı" Nedeniyle Türk Ocakları Afyonkarahisar Şubesinin Basın Açıklamasıdır.

AZİZ TÜRK MİLLETİ BAŞIMIZ SAĞOLSUN. ACIMIZ BÜYÜK, KİNİMİZ DE!

Uzun zamandır Türk devletine ve Mehmetçiğimize karşı yapılan saldırıların en büyüğü; dün mübarek kandil gecesinde, zalim Esad ve destekçilerinin İdlip teki Mehmetçiğimizi bombalaması ve akabinde ilk belirlemelere göre 33 vatan evladımızın şehit olması ile oldu. Acımız büyük. Yüce Allah Şehitlerimizi cennetine koysun. Yaralılarımıza acil şifa versin. Allah anne, baba, eş ve çocuklarının yar ve yardımcısı olsun.

Irak’ın kuzeyinden Doğu Akdeniz ve Libya’ya uzanan hatta Türkiye’ye, Türk Milletine kurulan tuzağa, alınmak istendiğimiz emperyalist kıskaca karşı vatanın bütünlüğü ve muhafazası için Suriye’nin İdlib bölgesinde görev yapmakta olan Mehmetçiklerimize karşı yapılan bu saldırıyı görünüşte Katil Esed’in güçleri yapmıştır; ama biz biliyoruz ki, bu kuklanın efendisi Putin Rusya’sıdır. Uzun zamandır nispeten iyi ilişkiler kurmaya çalıştığımız Rusya ve iran bölgenin durumu hakkında tarafını açıkça seçmiş, husumetini ortaya koymuştur. ABD ve NATO ise timsah gözyaşları dökmektedir.

Millî Mücadelemizin 100. Yılında, emperyal güçlerin coğrafyamıza yönelik böl-parçala-yönet siyasetine karşı Türk Milleti olarak birlik ve beraberlik içinde dik durmaktan başka yolumuz, çaremiz yoktur. Bugünden itibaren, bölücü PKK’nın uzantısı dışındaki bütün siyasî partileri ve Meclis gruplarını yekvücut olmalıdır. Gün, iç siyasî çekişmelerle vakit kaybetme günü değil, yedi düvele Türk’ün zor zamanlarda nasıl şahlandığını bir kez daha gösterme günüdür. Milletimizin beklentisi, Sayın Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı ve siyasî liderlerin bir araya gelip ortak akılla bu badireden çıkış yolunda çalışmalarıdır.

Devletimiz bir an önce hava savaş sistemlerinin en son teknolojiye uygun olarak yapmalı ve seri üretime geçmelidir. Artık başka hiç bir devletin bize dost olmadığını, Türkün Türk ten başka dostu bulunmadığını dün bir kez daha anladık.

Şehitlerimizin hesabının hiç zaman kaybetmeden ve misliyle sorulacağına yürekten inanıyoruz. Bu bölgedeki şehitlerimizin kanı ile sulanan her karış toprak, artık bundan sonra da terk edilmemelidir. Suriye’de yaşananların yükünü yıllardır çeken milletimizin artık sabrı ve tahammülü kalmamıştır. Sığınmacıların ülkemizde zorla tutulamayacağına dair açıklamanın gereği yerine getirilmelidir.

Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Esed ve hamisi Rusya da, PKK ve destekçisi ABD ve AB ülkeleri de bilsin ki Türk diz çökmez, boyun eğmez, Türk’e zincir vurulmaz. Türk’e kefen biçmeye kalkışanlar hak ettikleri cevabı alacaklardır.

Balkan Savaşlarından Millî Mücadeleye, Türklüğün yeniden diriliş mücadelesinde en ön cephede yer alan Türk Ocakları olarak bugün de bu istiklâl ve istikbal mücadelesinde devletimiz ve ordumuz ile bir ve beraberiz.

GÖK GİRSİN KIZIL ÇIKSIN! YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE!

Yorumlar (1)
Veysel 8 ay önce
Varol başkanım ağzına sağlık
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:45
Güneş 07:07
Öğle 12:47
İkindi 15:48
Akşam 18:17
Yatsı 19:34