Belediye Yemekhanesinde Ramazan Mesaisi

Belediyemiz gönüllere dokunuyoruz anlayışıyla bu Ramazan’da da yüzleri güldürüyor.

AFYONKARAHİSAR 20.04.2022, 16:21
Belediye Yemekhanesinde Ramazan Mesaisi

Belediye Yemekhanesinde Ramazan Mesaisi

Belediyemiz gönüllere dokunuyoruz anlayışıyla bu Ramazan’da da yüzleri güldürüyor. Belediyemiz yemekhanesi Ramazan ayı boyunca her gün 9 bin kişiye sıcak yemek ulaştırıyor. Paylaşma ve dayanışma ayı Ramazan'da hem ihtiyaç sahibi hem de vatandaşlarımıza sıcak yemek dağıtımları sürüyor. Yemekhane, hayırsever vatandaşların da destekleriyle her gün hazırladığı iftar yemeklerini vatandaşların evine kadar ulaştırırken her akşam farklı mahallelerde vatandaşlara sıcak yemek ikramında bulunuluyor.

Tavuk veya etten oluşan ana yemek, çorba ve ara yemekten oluşan 3 çeşit yemek, uzman aşçılar tarafından pişiriliyor. Günün ilk ışıkları ile pişirilen yemekler daha sonra paketleniyor. Paketlenen yemekler resmi kurumlar ve görevinin başında olanlar ile ihtiyaç sahibi ailelere ikram ediliyor. Dev kazanlarda pişirilen yemekler ayrıca mahallelerde kurulan iftar çadırları ve dağıtım noktalarından vatandaşlara ulaştırılıyor.

8 FARKLI DAĞITIM YERİ VE İFTAR ÇADIRI

Tüm vatandaşlara ulaşabilmek amacıyla şehrimizin farklı mahallelerinde ve 8 faklı noktada yemek dağıtımı sürdürüyor. Mecidiye, Karşıyaka Pazar Yeri, İmaret Cami Bahçesi, Fatih Pazar Yeri, Sahipata Toki, Çavuşbaş, Erenler ve Sanayi girişinde kurulan çadırlarda her akşam vatandaşlarımıza sıcak yemek ikramı yapılıyor.

Yorumlar (0)
6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 20 Mayıs 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:35
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:14
Yatsı 21:49