Başkan Zeybek, “Yüreğimiz Yanıyor”

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz,

AFYONKARAHİSAR 01.08.2021, 06:51
Başkan Zeybek, “Yüreğimiz Yanıyor”

Başkan Zeybek, “Yüreğimiz Yanıyor”

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz, Mersin, bölgesinde meydana gelen yangına müdahale ederken, Afyonkarahisar Belediyesi Türkiye genelinde başlatılan kampanyaya 10 bin fidanla destek oluyor.Ülkemizin farklı bölgelerinde çıkan yangınlarla ilgili bir açıklamada bulunan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Aynı anda ülkemizin farklı bölgelerinde büyük yangınların çıkması, bu olayların vatan hainleri tarafından sabote edildiğini, özellikle çıkartıldığı gibi insanın aklına farklı farklı şeyler getiriyor” dedi.

“AKCİĞERLERİMİZİ PERİŞAN EDİYORLAR”

Ülkemizin oksijen deposu olan ciğerlerinin perişan edildiğini söyleyen Zeybek Başkan; “Hal bu ki; ecdadımıza baktığımız zaman Fatih Sultan Mehmet Han “Ormanlarımdan bir yaş dal kesinin, başını keserim” demiş. Ama gel gör ki şimdi ki insanlar bırakın bir dalı, bir ormanı yok ediyorlar.Ülkenin oksijen deposu akciğerlerini perişan ediyorlar. Millet olarak yüreğimiz yanıyor. Bu yangınları çıkaranlara bana göre rahat yüzü göstermemek gerekir.” dedi.

“10 BİN FİDANLA BAĞIŞLAYACAĞIZ”

Ormanları yakmakla hedeflerine ulaşacaklarını zannedenlerin büyük hayal kırıklığına uğrayacağını hatırlatan Başkan Zeybek, “Çünkü bu millet başlattığı fidan kampanyası ile birlikte yanan bir fidanın yerine yüz bin fidan dikme gücüne sahiptir. Afyonkarahisar Belediyesi olarak ülkemiz genelinde başlatılan kampanyaya 10 bin fidan bağışlayacağız.İtfaiye ekiplerimizi de Mersin bölgesinde çıkan yangına can suyu olmak için gönderdik. Rabbim ’den bu yangınları çıkaranları en kısa sürede hak ettikleri cezayı vermesini niyaz ediyorum. Bu türlü olaylarla milletimizi caydıramayacaklarını bir kez daha ifade etmek istiyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
banner659
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 16 Eylül 2021
İmsak 05:10
Güneş 06:33
Öğle 12:58
İkindi 16:28
Akşam 19:13
Yatsı 20:30