Başkan Uluçay’dan şehit babalarına ‘babalar günü’ ziyareti

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay babalar günü münasebetiyle Şehit babalarını

AFYONKARAHİSAR 19.06.2021, 23:02
Başkan Uluçay’dan şehit babalarına ‘babalar günü’ ziyareti

Başkan Uluçay’dan şehit babalarına ‘babalar günü’ ziyareti

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay babalar günü münasebetiyle Şehit babalarını evlerinde ziyaret etti. Ailelere ayyıldızlı şanlı bayrağımız ve Kur’an-ı Kerim hediye eden Uluçay, ‘Kahramanlarımızın babaları, anneleri, eşleri, evlatları, kardeşleri hepsi başımızın tacı, gözümüzün nuru. Bir gün değil, her daim yanlarındayız. Tüm şehit babalarının ellerinden öpüyoruz’ dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay babalar günü münasebetiyle şehit babalarını ziyaret etti. Ziyarete Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Sosyal Politikalar Başkanı Sultan Betül Erişen, Kadın Kolları İl Başkan Yardımcısı Ayşe Özaydın katıldı.

“Kahramanlarımızın aileleri başımızın tacıdır”

Ziyaretlerin ardından bir açıklama yapan Başkan Uluçay, “Kahramanlarımızın babaları, anneleri, eşleri, evlatları, kardeşleri hepsi başımızın tacı, gözümüzün nuru. Bir gün değil, her daim yanlarındayız. Tüm şehit babalarının ellerinden öpüyoruz. Şehit olmuş veya ebediyete intikal etmiş tüm babaları saygıyla ve minnetle anıyoruz” dedi.

“Nübüvvetten sonra en büyük makam şehadet makamıdır”

Babalar günü nedeniyle şehit İsmail Aydınkaş'ın babası Muzaffer Aydınkaş, şehit Yunus Çiçek’in babası Yılmaz Çiçek ve şehit Ahmet Erdönmez'in babası Tahsin Erdönmez’i evlerinde ziyaret ettiklerini kaydeden Uluçay şöyle konuştu; Şehit babalarımıza ay yıldızlı bayrağımızı ve Kuranı Kerim hediyemizi takdim ederek, babalar gününü kutladık. Bu vatan için şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Biz Müslümanların inancına göre nübüvvetten sonra bir kulun ulaşabileceği en büyük makam şehadet makamıdır. Ancak bu mertebeye ulaşmak ne kadar önemli ise arkada kalanlar için de sabır ve metanet, rızai ilahi ittiba etmek de o kadar büyük ve önemlidir. Tüm şehit yakınlarının bu hassasiyetle yaşadığını çok iyi biliyoruz.

“Şehitlik ve gazilik her türlü siyasi hesabın üzerindedir”

Uluçay, “Biz AK Parti'nin neferleri olarak her fırsatta şehit aileleri ile bir araya geliyor dertleriyle dertleniyoruz. Babalar Günü dolayısıyla ziyaret ettiğimiz ve hediye takdim ettiğimiz şehit ailelerine yanlarında her daim olduğumuzu anımsatmak ve destek olduğumuzu ifade ettik. Şehitlik ve gazilik her türlü siyasi hesabın üzerindedir. Olması gereken de budur. Bu değerler aziz milletimizin ortak değeridir. Kimse bu değerlerimiz arasında ayrımcılık yapamaz” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (0)
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:45
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:24
Yatsı 21:58