Başkan Uluçay’dan Regaip Kandili mesajı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AFYONKARAHİSAR 17.02.2021, 16:30
Başkan Uluçay’dan Regaip Kandili mesajı

Başkan Uluçay’dan Regaip Kandili mesajı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında geleneklerimizde kandil gecelerinin çok önemli bir yeri olduğunu belirten Uluçay “Regaib; rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisidir” dedi.

Başkan Uluçay “18 Şubat Perşembe gecesini Cuma’ya bağlayan gece Regaip Kandili. Regaib; rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisidir. Böylesi mübarek gece ve kandiller, insanların kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran müstesna gecelerdir. Allah’a şükür imkânı bulacağımız bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum.

Fırsat ayları

Uluçay, “Üç Aylar; birbiri ardına açılan rahmet ve mağfiret kapıları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayını içinde barındıran, Regâib kandiliyle başlayan, Miraç ve Berat ile devam eden, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşan, Ramazan bayramıyla da maddî ve manevî alanda bayrama dönüşen manevi yükseliş, bağışlanma ve fırsat aylarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimizin, vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Regaip Kandili’ni ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 04 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı