Başkan Uluçay’dan ‘Engelliler Günü’ Mesajı

AFYONKARAHİSAR 02.12.2020, 14:47
Başkan Uluçay’dan ‘Engelliler Günü’ Mesajı

Başkan Uluçay’dan ‘Engelliler Günü’ Mesajı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Dünya engelliler günü dolayısıyla tüm engelli kardeşlerimizin gününü kutlayan Uluçay açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Bu ülkede maalesef AK Parti öncesi engelli kardeşlerimize yeterince ilgi gösterilmiyor ve göz ardı ediliyordu. Ülkenin ekonomik ve siyasi sorunlar arasında kaybolup giden engelli kardeşlerimiz artık hak ettiği değeri görüyor. 2002 yılından bu yana gerek sosyal ve sportif projelerle gerek istihdam olanaklarıyla engelli kardeşlerimize pozitif ayrımcılık uygulanarak çeşitli imkanlar sunulmaktadır.

“Her sağlıklı birey bir engelli adayıdır”

Her sağlıklı bireyin bir engelli adayı olduğunu vurgulayan Başkan Uluçay, “AK Parti iktidarları ile engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama tam olarak katılmaları, ayrımcılığa maruz kalmamaları, fırsat eşitliğinden yararlanarak eşit bireyler olarak haklarını tam olarak kullanabilmeleri amacıyla önemli düzenlemeler ve çalışmalar hayata geçirilmiştir. 2005 yılında çıkarılan Engelliler Kanunu ile eğitim hizmetlerinden bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar engellilerimizi ilgilendiren pek çok konuda tarihi nitelikte adımlar atılmıştır. 2010 yılında yapılan Anayasa değişikliği ile engellilere yönelik pozitif ayrımcılık anayasal güvence altına alınmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle engelli kardeşlerimizin gününü kutluyor, aileleriyle, yakınlarıyla ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir ömür diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 04:02
Güneş 05:44
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:24
Yatsı 22:00
banner653