Başkan Sezen’den Patates Üreticilerine Müjde

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, patates üreticilerine müjde verdi.

AFYONKARAHİSAR 25.08.2020, 18:27
Başkan Sezen’den Patates Üreticilerine Müjde

Başkan Sezen’den Patates Üreticilerine Müjde

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, patates üreticilerine müjde verdi. Başkan Sezen, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş Genel Müdürlüğü’nün Perşembe günü ilimizden kilogramı 90 kuruşa patates alımı yapacağını duyurdu.

Her fırsatta çiftçilere büyük destekler veren AK Parti hükümetleri bu yıl da patates üreticilerinin yüzünü güldürdü. Koronavirüs dolayısıyla beklenen tüketimin olmaması, çiftçiyi tedirgin edince

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş Genel Müdürlüğü Perşembe günü patates alımı yapmak için ilimize eksperlerini göndermeye karar verdi.

Türk Şeker A.Ş. 90 kuruştan patates alımı yapacak

90 kuruştan yapılacak alımlar dolayısıyla çiftçilerimizin rahat bir nefes alacağını kaydeden AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Milletvekilimiz Ali Özkaya’nın girişim ve destekleri ile çiftçi kayıt sistemi (ÇKS) olan üreticilerimizin elindeki patatesler 90 kuruştan alınarak çiftçimizi ekonomik olarak rahatlatacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve milletvekilimiz Ali Özkaya’ya teşekkür ediyorum. Piyasanın, alımların başlamasının hemen ardından canlanacağına hep birlikte şahit olacağız” dedi.

Hükümetimiz patates üreticimize 5 kalemde destek veriyor

“Ülkemizin ekonomisinde önemli bir yere sahip olan tarım sektöründe üreten ve geliştiren çiftçilerimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz" diyen Sezen, Türk Şeker'in yapacağı patates alımının şehrimizde üretim yapan çiftçilere can suyu olacağına dikkati çekti. Sezen, “Afyonkarahisar’da yaklaşık 120 bin dekar alanda patates yetiştiriciliği yapılıyor. Üretilen patateslerin yüzde 25’i kışlık, yüzde 75’i yazlıktır. İlimizin patates rekoltesi ise 450 bin ton civarında. İlimiz patates üretiminde de Türkiye geneli 3. sıradadır. Ülkemiz ve üreticilerimiz için önemli bir gelir kaynağı olan patatese; Mazot ve Gübre Desteği, Organik Tarım Desteği, Sertifikalı Patates Tohumu desteği, Katı organik veya organomineral gübre desteği, sertifikalı tohum satış desteği gibi 5 kalemde destek veriyor. Hükümetimiz, her alanda ve her zaman olduğu gibi çiftçi ve üreticilerimizi desteklemeye devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (3)
Pınar 9 ay önce
Sayın başkanım kiraz ne olacak ağaçlarımı sökelim bu gidişle ilaç maliyeti işcilik fiatlar çok dūşūk seneyede böyle olursa vay halimize ağaç başı destek verilmesi lazım
İbahim KAZAL 9 ay önce
Sayın Başkan Mısırdan patates ithal etmeseydiniz üretici bu kadar perişan olmaz idi. Patetesin maliyeti 85 kuruş. 90 kuruşluk alım üretici ile alay etmektir.
osman arisoy 9 ay önce
sandiklida patetes 0,50 kurus.fifti-fifti zarar.pilanlama yapilarak ihtiyac kadar üretim yapilmali,kota uygulamali.fazla üretim milli zarar.yaziktir,günahtir.
11
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:50
Akşam 20:06
Yatsı 21:37