Başkan Sezen video konferans yoluyla Teşkilat Başkanı Kandemir ile görüştü

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen video konferans sistemi ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı

AFYONKARAHİSAR 25.03.2020, 06:35
Başkan Sezen video konferans yoluyla Teşkilat Başkanı Kandemir ile görüştü

Başkan Sezen video konferans yoluyla Teşkilat Başkanı Kandemir ile görüştü

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen video konferans sistemi ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir başkanlığında düzenlenen toplantıda vatandaşların taleplerini iletti. Sezen, sağlık çalışanlarına ek ödeme konusunun 4-D’li çalışanları da kapsaması gerektiğini söylerken, kısa çalışma ödeneği ve 65 yaş üstü vatandaşların taleplerini de dile getirerek, İl Başkanlarını da olası istismarlara karşı bilgilendirdi.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen video konferans sistemi ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir başkanlığında düzenlenen İl Başkanları toplantısına katılarak coronavirüse karşı hükümetin almış olduğu tedbir ve uygulamalara katkı sağlamak adına görüş alışverişinde bulundu.

“Sağlık personelini bir bütün olarak görüyoruz”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılacağını söylemesinin ardından ödemenin sadece doktor ve hemşireleri kapsaması dolayısıyla gelen talepleri değerlendiren AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, sağlık personelini bir bütün olarak gördüklerini ve 4 D diye tabir edilen taşerondan kadroya geçen personelin de dahil edilmesi gerektiğini söyledi. Sezen, “Taşeronden kadroya geçen 4-D’li dediğimiz sağlık çalışanları ile ilgili bir an önce bir müjde bekleniyor. Hem moral ve motivasyonları, hem de özverili bir şekilde çalışmalarından dolayı bunu hak ettiklerini düşünüyorum” dedi.

65 yaş üstü vatandaşlarımız internet bankacılığını kullanamıyor

Koronovirüs nedeniyle yaşları dolayısıyla bağışıklık sistemi güçlü olmaması nedeniyle dışarı çıkması yasaklanan 65 yaş üstü vatandaşlarla ilgili gelen bazı talepleri de aktaran Sezen şöyle dedi; “Bizim amcalarımız ninelerimiz bu yaş grubu teknolojiye çok uyum sağlayabilmiş değiller. Şu anda bütün bankalar müşterilerini fatura ya da farklı ödemeler için sanal bankacılık yöntemlerine yönlendiriyor. Ancak büyüklerimiz bu noktada ne internet bankacılığı ne de dijital konuda alt yapıları olmadığı için bunların fatura ödemeleri ile ilgili ciddi bir talep söz konusu. Bunlarla ilgili 65 yaş üstü abonelerin doğalgaz, su, telefon faturalarının en azından 3 aylığına ertelenmesi mümkün mü acaba? Böyle bir çalışma yapılsa faydası olur kanaatindeyim.”

Kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izin konusu

Bir çok işyerini etkileyen koronavirüs nedeniyle gündeme gelen kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izin konusu da Başkan Sezen’in gündemindeydi. Konuya ilişkin Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’e bu konuda bir çalışmanın yapılırsa toplumda bir rahatlama oluşturacağını ifade eden Sezen şöyle konuştu; “Kısa çalışma ödeneğine kaynak oluşturma açısından her ne kadar muhtasar vergi beyannamelerimiz ertelenmiş olsa da işçilerin vergi yükü kısa zamanlı olarak kaldırılsa işveren en azından işçisini çalıştırmaya devam edecek. Bunlarla ilgili bir çalışma yapılırsa asgari ücretteki vergi yükü düşürülürse çözüm olabileceğini düşünüyorum.”

İl Başkanlarını istismara karşı bilgilendirdi

“65 yaş üstü üyelerimizin envanterini çıkardık ve aramalara başladık” diyen Sezen 81 İl Başkanını da bilgilendirdi. Sezen, “Özellikle ben tüm ilçe başkanlarımıza söyledim. Mahalle başkanlarımız da teyakkuz halindeler. 65 yaş üstüne komşuluk ilişkileri bakımından ziyaretlerini talep ediyoruz. Bu süreçte suistimaller de yaşanabiliyor. Maalesef Afyonkarahisar’da 1-2 vaka gerçekleşti. Yaşlılarımızın evlerine giderek maaşlarınızı çekeyim, kartınızı verin gibi sorunlar yaşanmış. Ben İl Başkanlarımızı bu konuda uyarmak istiyorum. Biz sadece çağrı merkezi usulüyle arıyoruz. Hal hatır soruyoruz. Varsa bir istek ya da talepleri belediye başkanı bizdeyse belediye başkanımıza iletiyoruz. Eğer değilse kaymakamlıklar nezdinde yönlendirmede bulunuyoruz. Kesinlikle biz teşkilat mensuplarımızı hanelere göndermiyoruz. Komşuluk ilişkisi mahalle başkanımızın birebir tanıdığı varsa ancak o şekilde yönlendiriyoruz. Bu noktada arkadaşlarımızın uyanık davranmasında fayda var” dedi.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:03
Öğle 13:15
İkindi 15:53
Akşam 18:17
Yatsı 19:37