Başkan Koyuncu gönül belediyeciliğin en güzel çalışmasını gerçekleştiriyor

Pandemi süreci boyunca Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatlarıyla

AFYONKARAHİSAR 23.11.2020, 15:32
Başkan Koyuncu gönül belediyeciliğin en güzel çalışmasını gerçekleştiriyor

Başkan Koyuncu gönül belediyeciliğin en güzel çalışmasını gerçekleştiriyor

Pandemi süreci boyunca Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatlarıyla ilçe genelinde başarılı bir sınav veren Emirdağ Belediyesi, bu süreçte vatandaşları mağdur etmeyerek Gönül Belediyeciliğin en güzel çalışması gerçekleşirdi.

Gönül Belediyeciliği anlayışı ile ilçe genelinde pandemi sürecinde önemli çalışmalara imza atan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, belediyenin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Koyuncu, “Emirdağ’da hayırseverlerin ve belediyemizin destekleriyle ihtiyaç sahipleri, engelliler, yaşlılar, hastalıktan dolayı karantinada olanlar için günde 3 öğün sıcak yemek Emirdağ Aş Evi aracılığıyla vatandaşlarımızın evlerine kadar ulaştırılıyor” dedi.

“Evde kal Emirdağ, sağlıkla kal Emirdağ”

Sosyal medya aracılığı ile Emirdağlılara seslenen Başkan Koyuncu, “Evde kal Emirdağ, sağlıkla kal Emirdağ” dedi. Başkan Koyuncu, ““Sevgili Emirdağlı hemşerilerim içinde bulunduğumuz pandemi döneminde bugüne kadar Emirdağ Belediyesi olarak yaklaşık 6 bin adet gıda kolisi, 10 bin adet hijyen paketi ve 300 bin adet maske dağıttık. Ayrıca günlük ortalama 600 kişiye 3 öğün yemek dağıtımı gerçekleştirdik. Bugün itibariyle 520 kişiye ulaşarak günlük ihtiyaçları olan yemeklerini bizler ulaştırmaktayız. Hazırladığımız kahvaltı ve yemekler tüm hijyen kurallarına uygun şekilde paketlenerek sıcak ve lezzetli bir şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılmaktadır. Yemek ve kahvaltılarımızı engelli, ihtiyaç sahibi, yalnız yaşayan ve karantina da bulunan hemşerilerimizin tamamına ulaştırmak bizim görevimizdir. Ulaşamadığımız kişilerin bilgilerini de birimlerimize sizlerin bildirmelerini rica ediyoruz. Yemek ve ekmek üretiminde yardımlarını esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza ve ulaştırılmasında üstün gayret gösteren personellerimize belediyemiz adına teşekkür ediyorum. Son olarakta diyoruz ki, pandemi geçene kadar evde kal Emirdağ, sağlıkla kal Emirdağ” diye konuştu.

Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:10
Güneş 05:49
Öğle 13:09
İkindi 17:01
Akşam 20:19
Yatsı 21:52