“Basın, Demokrasimizin Ayrılmaz Bir Parçasıdır…”

Önceki Dönem Orman ve Su İşleri Bakanı, Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel EROĞLU'nun

AFYONKARAHİSAR 22.07.2022, 12:20
“Basın, Demokrasimizin Ayrılmaz Bir Parçasıdır…”

“Basın, Demokrasimizin Ayrılmaz Bir Parçasıdır…”

Önceki Dönem Orman ve Su İşleri Bakanı, Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel EROĞLU'nun "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı " münasebetiyle yapmış olduğu değerlendirme:

Özgür, tarafsız ve objektif bir şekilde vazifesini yapan bütün gazetecilerimizin
"Gazeteciler ve Basın Bayramını" gönülden tebrik ediyorum.

Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve vatandaşlarımızın haber alma hakkının korunması demokrasimizin işlerliği bakımından çok önemlidir. Tarafsız ve hür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. Medya günümüzde ‘4. Güç’ olarak tanımlanmakta ve kamuoyunun yönlendirilmesinde etkin rol oynamaktadır. Tarafsız ve ilkeli duruşundan taviz vermeyen basın kuruluşlarına olan ihtiyaç, bütün Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de artmaktadır.

Halkımızın doğru bilgilendirilmesi ve haber alma hakkının gelişiminde büyük katkıya sahip olan gazeteciler, vazifelerini yerine getirirken kamuoyu oluşturarak önemli bir güç merkezi olmaktadır.

Bu ağır ve tarihi mesuliyetleri karşısında, basın mensuplarımız vazifelerini yerine getirirken mesai mefhumu olmaksızın, zor şartlar altında, özveriyle ve meslek onurlarına yaraşır bir şekilde çalışmaktadırlar.

Basın Mensuplarımızın Her Daim Yanındayız…

Hükümetimiz döneminde hayata geçirdiğimiz reformlar, Türk basınının gelişmesinin ve çeşitlenmesinin önünü açmış, böylece daha demokratik ve özgürlükçü

bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur.

Medyanın bağımsızlığını sağlaması için, hukuki düzenlemeler kadar, basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uymaları da önem taşımaktadır.

Basınımızın, meslek ilke ve prensiplerini milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme vazifesini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum.

Basın çalışanlarının Gazeteciler ve Basın Bayramını tebrik ediyor,
görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor,
bu vesileyle bütün basın mensuplarına çalışmalarında üstün muvaffakiyetler diliyorum.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak 04:35
Güneş 06:06
Öğle 13:07
İkindi 16:53
Akşam 19:58
Yatsı 21:23