Bakan Yardımcısı Demircan Millet Kütüphanesini İnceledi

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere şehrimize gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan

AFYONKARAHİSAR 20.05.2022, 16:46 20.05.2022, 19:39
Bakan Yardımcısı Demircan Millet Kütüphanesini İnceledi

Bakan Yardımcısı Demircan Millet Kütüphanesini İnceledi

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere şehrimize gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ‘Millet Kütüphanesi’ inşaatında incelemelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve Valimiz Kübra Güran Yiğitbaşı geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılarak Zafer Meydanı’nda yapımına başlanan ‘Millet Kütüphanesi’ inşasını gezdi. Başkanımız Zeybek, Bakan Yardımcısı Demircan’a ve Valimiz Yiğitbaşı’na Kütüphane çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

“SAHADA BAŞLAMIŞ İŞ BİTMİŞ İŞTİR”

2 kat bodrum olmak üzere teras ile birlikte toplam 6 kat olarak dizayn edilen Millet Kütüphanesi’nin Afyonkarahisar’a şimdiden hayırlı olmasını dileyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan; “Sayın Başkanımıza şükranlarımızı iletiyoruz. Şehrin merkezinde, Kale manzaralı, mimarisi son derece güzel bir yapının inşasının başlamış olması çok kıymetli. Toplam 5 bin metrekare alanda hizmet verecek kütüphanemiz öğrencilerimiz ve aktivitelere ev sahipliği yapacak. Kısa zamanda hizmete açmak nasip olur. Sahada başlamış iş bitmiş iştir. Kazıklar çakılmış, hafriyatlar devam ediyor. Şehrin dışında gösterişli binalar yapabilirsiniz ama şehrin merkezinde trafik akışının devam ettiği alanda böyle bir şeyi gerçekleştirmek hem güç hem de çok kıymetli. Başkanımızı tebrik ediyorum. Afyonkarahisar’ımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Desteklerinden dolayı Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demir’e şükranlarını sunan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ise bu projenin hayata geçmesiyle birlikte gençlere daha ferah bir ortam sunulacağını kaydetti. Kütüphanenin genel durumu ile ilgili bilgiler de veren Zeybek Başkan, “Millet Kütüphanesi 2 kat bodrum ve teras kat olmak üzere 5 kattan oluşuyor. 4 bin 230 metre kare kapalı alana sahip kütüphanede çok amaçlı salon, çalışma odaları, atölyeler, eğlence salonları, oyun ve sergi alanları, çocuk eğitim alanı, teras kafeterya ile binlerce kitabın yer aldığı kütüphane bulunuyor. Şehrimizin en büyük kütüphanesi olacak Millet Kütüphanemizi kısa sürede hizmete açmayı planlıyoruz, şehrimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan Millet Kütüphanesi’nin yapılacağı alandan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’i makamına geçti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkanımız, konuklarıyla yakından ilgilendi. Ziyarette Başkanımız Belediyemizin şehrimizin tanıtımına yönelik yaptığı çalışmalara ilişkin Bakan Yardımcısı Demircan’a bilgiler veren Başkanımız, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:40
Güneş 05:30
Öğle 13:07
İkindi 17:02
Akşam 20:34
Yatsı 22:16