Bakan Yardımcısı Alpaslan’dan Çalışmalara Tam Not

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan Afyonkarahisar’ı ziyaret ederek kültürel

AFYONKARAHİSAR 04.11.2021, 14:45
Bakan Yardımcısı Alpaslan’dan Çalışmalara Tam Not

Bakan Yardımcısı Alpaslan’dan Çalışmalara Tam Not

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan Afyonkarahisar’ı ziyaret ederek kültürel yatırımlarla ilgili yapılan çalışmaları inceledi. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ı misafir etti.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in makamında ağırladığı Bakan Yardımcısı Alpaslan’ın ziyaret programına Valimiz Gökmen Çiçek ile Başkan Yardımcımız Benol Kaplan eşlik etti. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan Belediyemizin yapmış olduğu yatırımları yerinde inceledi. İnceleme gezisi yapan Bakan Yardımcısı Alpaslan, tarih kokan Afyonkarahisar sokaklarında gezerek restore edilerek turizme kazandırılan ‘Afyon Konakları’nı inceledi. Bakanlığın da desteklediği sokak sağlıklaştırma projesini yerinde gören Bakan Yardımcısı Alpaslan şehrin tarihi dokusuna hayran kaldı. Projenin kısa sürede tamamlanması için desteklerinin devam edeceğini belirten Bakan Yardımcısı Alpaslan, konakların yanı sıra Millet Hamamı Müzesi, Kuyulu Cami, Mevlevi Türbe Cami ve Paşa Camisi’ni de ziyaret etti. Belediye Başkanımız Zeybek’in talimatları ile belediyemizin yapmış olduğu kültürel faaliyetler ve yenileme çalışmaları gibi projeleri yerinde gören Bakan Alpaslan, yatırımlardan duyduğu memnuniyeti de aktardı. Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ziyaretleri ardından şehrimizde ve ilçelerimizde faaliyet gösteren termal otellerin genel müdürleri ile de bir araya geldi. Sağlık ve turizm sektöründe Afyonkarahisar’ın dış pazara açılması için yapılabilecek konular istişare edildi.

“AFYONKARAHİSAR’A DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Ziyaretine ilişkin açıklamada bulunan Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, “Tarih ve kültürel açıdan zengin şehirlerinden bir tanesi kadim şehrimiz Afyonkarahisar’dayız. Valiliğimiz ve Belediye Başkanlığımızın yaptığı Kale çevresindeki sokak sağlıklaştırma çalışmalarını gördük. Çok güzel bir çalışma, Afyonkarahisar’ın tarihi kent dokusu ortaya çıkmış durumda. Adeta tarihimiz ihya olmuş. Bizi mutlu ve memnun eden bu çalışma ışığında Valiliğimiz ve Belediye Başkanlığımızın iş birliği ile Afyonkarahisar’ı çekim merkezi haline getireceğiz. Afyonkarahisar, herkesin gelip gezeceği görmek isteyeceği bir yer haline geldi. İlgi odağı olan Afyonkarahisar, tarih, turizm, termal, ticaret ve tarımda çok iyi bir noktada. Bu başarıları turizmle de taçlandırmak istiyoruz. Afyonkarahisar’ın ekonomisini ve refahını daha üst seviyelere çıkartacağız. Bu şehir ülkemiz turizmi açısından da önemli bir destinasyon. Bu güzel çalışmalar sebebi ile emeği geçen Valimizi ve Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Tamamlandığında çok daha güzel olacak ve Afyon Konakları yenilen yüzü ile turizmde yerini alacak. Bakanlık olarak Afyonkarahisar’a desteklerimiz devam edecek

Yorumlar (0)
banner659
10
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 07 Aralık 2021
İmsak 06:27
Güneş 07:54
Öğle 12:54
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06