BAKAN EROĞLU, 5 YENİ MÜJDEYİ VERDİ

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı

AFYONKARAHİSAR 29.07.2014, 18:30 29.07.2014, 18:31
505
BAKAN EROĞLU, 5 YENİ MÜJDEYİ VERDİ
BAKAN EROĞLU, 5 YENİ MÜJDEYİ VERDİ
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Fuar Alanı'nda düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada Afyonkarahisar için 5 yeni müjde verdi.
Eroğlu; Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Sait Açba ve Halil Ürün, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile maliyeti yaklaşık 65 milyon lira olan Sandıklı Yavaşlar Barajı, Başmakçı Çığrı Göleti ve Sulaması, Bolvadin Taşlıdere Yörükkaracaören Göleti ve Sulaması, Sultandağı İlçe Merkezi Taşkın Koruma Tesesi, Afyonkarahisar Merkez İmam Hatip Lisesi ve öğrenci pansiyonu müjdelerini açıkladı.
Eroğlu: "Yeni Türkiye'nin devam için Erdoğan'a 'evet' diyeceğiz" -
Eroğlu, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından Fuar Alanı'nda düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan'ın milletin adamı olduğunu, 10 Ağustos'ta herkesin oy kullanmak için sandığa gideceğini söyledi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "70 sente muhtaç olan Türkiye bugün 136 milyar dolar dövizi olan ve 5 milyar dolar IMF'ye borç verebilecek güçte. Bunu Recep Tayyip Erdoğan'a borçluyuz" dedi.
Vatandaşların, Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı olarak seçeceğini düşündüğünü dile getiren Eroğlu, "Allah'ın izniyle milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı seçeceğiz. Vatan, millet, bayrak için cansiperhane çalışan fedakar bir insan. İnşallah Türkiye'de siyasi istikrar için Recep Tayyip Erdoğan diyorum. Türkiye'nin daha da büyümesi için Recep Tayyip Erdoğan diyorum. Hedef 2023 için Recep Tayyip Erdoğan, diyorum" ifadelerini kullandı.
Erdoğan'dan önce Türk parasının değerinin olmadığını anımsatan Eroğlu, şunları kaydetti:
"Toplanan vergilerin yüzde 86'sı IMF'ye gidiyordu. IMF'ye olan borcumuz bu milleti kahrediyordu. Allah'a şükür bu millet yabancıya olan borçlarını kapattı. 14 Mayıs 2013 gerçekten milattır. O tarihte başbakanımız IMF'ye olan son borcu da ödedi. Hatta IMF'ye 5 milyar dolar borç verecek bir Türkiye var. 70 sente muhtaç olan Türkiye bugün 136 milyar dolar dövizi olan ve 5 milyar dolar IMF'ye borç verebilecek güçte. Bunu Recep Tayyip Erdoğan'a borçluyuz."
Türkiye'nin sadece borçlarını ödemekle kalmadığını aynı zamanda Merkez Bankası kasasının da dolduğunu söyleyen Eroğlu, Ak Parti hükumetinin Türkiye'de büyük yatırımlara imza attığını kaydetti.
-"Yeni Türkiye'nin devam için Erdoğan'a 'evet' diyeceğiz"
İslam Alemi'nin umudunun Türkiye olduğunu aktaran Eroğlu, Türkiye'yi daha da büyüteceklerini, büyük hedeflere doğru yelken açacaklarını anlattı.
Afyonkarahisarlılara çok güvendiğini ve Başbakan Erdoğan'a cumhurbaşkanlığı seçiminde gerekli desteği vereceğinden şüphesi olmadığını bildiren Eroğlu, "10 Ağustos'ta hep birlikte mührümüzü vuracağız, yeni Türkiye için mührümüzü vuracağız. Yeni Türkiye'nin devam için Recep Tayyip Erdoğan'a 'evet' diyeceğiz. Afyonkarahisarlılar'a çok güveniyorum. Afyonkarahisar Başbakanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Erdoğan'a gerekli desteği verecektir" diye konuştu.
-"Bayramı buruk yaşıyoruz"
Başta Gazze olmak üzere Müslümanların yaşadığı sıkıntılara dikkati çeken Eroğlu, şöyle devam etti:
"Bayramı buruk yaşıyoruz maalesef. Gazze'de, Suriye'de, Irak'ta, Libya'da Müslümanlar ateş çemberi altında ve tek ümit Türkiye. Türkiye gene Allah'ın izniyle liderlik yapacak. Buna yürekten inanıyoruz. Bunun için birlik beraberlik kardeşliğimizi muhafaza etmemiz lazım. Daha büyük Türkiye için, gelecek nesillere daha güzel bir Türkiye için çalışmamız gerekiyor. Bunun için büyük hedefler gerekiyor. Başbakanımızın birinci büyük hedefi 2023'dü. Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye'yi 10. büyük ekonomi arasına taşıyacağız. Bunun için başbakanımız şunu söylüyor, 'Türkiye hazır, Afyonkarahisar hazır'."
 
Yorumlar (0)
açık
banner603
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 08 Nisan 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:25
Öğle 13:05
İkindi 16:42
Akşam 19:35
Yatsı 20:55