ATSO, Zafer Yılı’nda Önemli Etkinliklere İmza Atacak

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’in 100’üncü yıldönümü

AFYONKARAHİSAR 25.03.2022, 16:39
ATSO, Zafer Yılı’nda Önemli Etkinliklere İmza Atacak

ATSO, Zafer Yılı’nda Önemli Etkinliklere İmza Atacak

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’in 100’üncü yıldönümü dolayısıyla önemli etkinliklere imza atacak. ATSO’nun etkinliklerinin tanıtım toplantısı, ATSO hizmet binası fuaye alanında, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in ev sahipliğinde düzenlendi. Tanıtım toplantısına Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Vali Yardımcıları Nurullah Kaya, Dr. Mehmet Boztepe, Mehmet Keklik ve Ömer Tekeş, İl Jandarma Komutanı J. Alb Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman, TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mustafa Özkan, ATSO Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komiteleri Üyeleri katıldı.

“2022 BÜYÜK BİR YIL”

Toplantıda basın açıklaması yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “2022, Afyonkarahisarımız için büyük bir yıl. Tam 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kendilerine hayran bırakan taktikleri ve savaş idareleri; Kahraman Ordumuz’un mücadelesi, Asil Milletimiz’in yıkılmaz azmi ile büyük bir zafer kazandık. Kocatepe’de başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos’ta kesin zaferin kazanılması ile ülkemizin kurtuluşunu sağladı; bu süreç İzmir’in 9 Eylül’de kurtulması ile taçlandı. Büyük Taarruz ve Büyük Zafer; bir taraftan zorluklar karşısında pes etmemenin önemini bizlere hatırlatırken diğer taraftan da vatan savunmasında adil ve akil davrandığınızda dünya kamuoyunun nasıl saygı gösterdiğini de kanıtlamıştır. Büyük Zafer kazanıldıktan sonra dünya milletleri, takdirlerini ve tebriklerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk nezdinde Türkiye’ye iletmiştir” dedi.

KURUM VE KURULUŞLARA TEŞEKKÜR

Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde 100’üncü yıla yakışır etkinlikler düzenleneceğini hatırlatan Serteser, “Biz, son bir yılda yaptığımız açıklamalarda 2022 yılının Afyonkarahisar’da büyük bir coşku ile kutlanması gerektiğini dile getirdik. 2022’nin hemen başında, hizmet binamızın Yönetim Kurulu Toplantı Odamız’ın olduğu katında Büyük Taarruz 100. Yıl Köşesi hazırladık. Büyük Taarruz 100. Yıl Köşesi’nde İstiklal Madalyaları’nı sergilerken Kurtuluş Savaşımız ile ilgili bilgi kaynaklarına da yer verdik. Valiliğimiz’in kurum ve kuruluşlara yönelik Zafer Kutlamaları ile ilgili yazısı, aklımızdaki projelerin uygulanması için önemli bir fırsat oluşturdu. Bu bağlamda Sayın Valimiz Gökmen Çiçek nezdinde Valiliğimiz’e teşekkür ediyorum. Ayrıca Belediyemiz ve Üniversitelerimiz de önemli etkinliklere imza atıyorlar ve atacaklar. Belediyemiz’e, Üniversitelerimiz’e ve 100’üncü yıl çalışmalarına katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız olarak, iki ayda bir Büyük Taarruz ve Büyük Zafer ile ilgili etkinlik düzenleyerek bu konuda önemli bir farkındalık oluşturmayı arzu ediyoruz. Bu çalışmalarımızda bizlere destek olan Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’e, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Karakaş’a, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nurullah Okumuş’a, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Sezer Küçükkurt’a teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

HANGİ AY, HANGİ ETKİNLİK YAPILACAK?

Serteser, ATSO’nun imza atacağı etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi:

“Bu akşam basın açıklamamızın ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’in 100’üncü Yılı Anma Konseri verilecek.

Mayıs ayında Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz ile birlikte Kocatepe’ye çıkacağız, ardından da şehitlikleri ziyaret edeceğiz.

Temmuz ayında, Türkiye çapında ses getireceğine inandığımız Afyon İktisat Kongresi’nde, önde gelen bilim insanları ve uzmanlarını ilimizde ağırlayacağız.

Kongre’nin ardından Afyon İktisat Kongresi kitabını hazırlayarak okuyucuyla buluşturacağız.

Ağustos ayında, bir klasik hâline getirdiğimiz ATSO Spor Oyunları’nın 16’ncısını gerçekleştireceğiz. 16. ATSO Spor Oyunları kapsamında, bu yıla özgü Zafer Koşusu düzenleyeceğiz. Ultramaraton yaklaşımıyla düzenleyeceğimiz Zafer Koşusu’nun büyük ilgi göreceğine inanıyorum.

Eylül ayında Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’i, o günkü gelişmeleri birebir yansıtacak gazetede anlatacağız. Büyük Zafer Gazetesi, tam anlamıyla prestij yayını olacak.

Aralık ayında ise Kadın Kültür Evleri ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz’in katkılarıyla 100’üncü Yıl Sergisi açacağız.

Bu sergi ile, 2022 yılını uğurlarken Cumhuriyetimiz’in 100’üncü yılını da kadın ve gençlerin üretimleri ile karşılamış olacağız.”

“KAHRAMANLARIMIZI RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM”

Serteser, Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’in 100’üncü yılında önemli bir farkındalık oluşacağına inandığını vurgulayarak “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız olarak ilimizi geliştiren, tanıtımına ve kalkınmasına katkı sağlayacak faaliyette yer almaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’in ilimizde coşkuyla kutlanmasının hem önemli bir farkındalık oluşturacağına, hem de ilimizin tanıtımına yardımcı olacağına gönülden inanıyorum. Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’in 100’üncü Yıldönümü dolayısıyla diğer kurum ve kuruluşların düzenleyeceği faaliyetlere de her zaman destek vermeye hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Bu vesile ile Büyük Zafer’in mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı Komutanlarımız’ı, süvarilerimizi, havacılarımızı, geri hizmet görevlilerini, o dönemi yöneten Milletvekillerimiz’i; kısaca Zaferimiz’de emeği geçen tüm kahramanlarımızı, asil milletimizin şeref madalyaları olan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle bir kez daha anıyorum. Ruhları şâd olsun” ifadelerini kullandı.

ALKIŞLANAN KONSER

Basın açıklamasının ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Bölümü Öğretim Görevlisi Yunus Emre Uğur'un sanat yönetmenliğinde, Konservatuvar öğretim elemanları ve öğrencilerinden oluşan koro, Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’in 100’üncü Yıldönümü Anma Konseri verdi. Yaklaşık 1 saat süren konser, il protokolü tarafından ayakta alkışlanarak takdir edildi.

Yorumlar (0)
6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 20 Mayıs 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:35
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:14
Yatsı 21:49