ATSO Meclisi’nin 2019 ağustos olağan toplantısı yapıldı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısı

AFYONKARAHİSAR 23.08.2019, 17:53
ATSO Meclisi’nin 2019 ağustos olağan toplantısı yapıldı

ATSO Meclisi’nin 2019 ağustos olağan toplantısı yapıldı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısı ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin yönetiminde gerçekleşti.

Toplantının birinci gündem maddesinde açılış konuşması yapan Merdivenci, “Ağustos ayı olağan Meclis toplantımıza hoşgeldiniz. Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. 17. Meslek Komitemiz’den Meclis üyemiz Mustafa Kocaşaban’ın oğlu İhsan Kocaşaban, geçtiğimiz günlerde evlendi. Kocaşaban ailesine mutluluklar diliyoruz” dedi.

Büyük Taarruz’un 97’nci yıldönümünün coşkuyla kutlanacağını belirten Merdivenci, “Bildiğiniz üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığımız Büyük Zafer’in 97’nci yıldönümünü yaşıyoruz. Hepinizin Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Zafer Haftası, Afyonkarahisar’da diğer illere göre daha coşkulu yaşanıyor. Zafere giden yolu açan Büyük Taarruz, hemen yanı başımızda, Kocatepe’de başlamıştır. İlimiz, Kurtuluş Savaşımız’da çetin mücadelelerin yaşandığı, birçok şehitliklerin bulunduğu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimi ile Büyük Zafer’in kilidi olan bir coğrafyada yer almaktadır” diye konuştu.

Kurtuluş Savaşı’nın 100’üncü yıldönümünde Afyonkarahisar’ın öne çıkması gerektiğini vurgulayan Merdivenci, “97’nci yıl kutlamaları çerçevesinde önemli faaliyet ve etkinliklerin gerçekleştirileceğini görüyor ve bundan mutluluk duyuyoruz. Bununla birlikte, Büyük Taarruz ve Zafer’in 100’üncü yıldönümüne de kısa bir süre kalmıştır. Kurtuluş Savaşımız’ın 100’üncü yılına ilimizi ve bölgemizi görkemli bir şekilde hazırlamalı, devlet büyüklerimizi de burada görmeliyiz. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuda üzerimize düşen her görevi yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

14. ATSO Spor Oyunları hakkında da bilgi veren Merdivenci, konuşmasına şöyle devam etti:

“29 Ağustos’ta, 14. ATSO Spor Oyunlarımız başlayacak. Geleneksel hâle getirdiğimiz ATSO Spor Oyunları’na katılım için son başvuru tarihi 26 Ağustos’tur. Siz değerli Meclis Üyelerimizi de hem bireysel branşlarda, hem de takım branşlarında görmeyi arzu ediyoruz. Ayrıca Açılış törenimize de sizleri muhakkak bekliyoruz.”

Toplantının ikinci gündem maddesinde 2019’un Temmuz ayı karar özetleri oybirliğiyle onaylandı.

Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2019’un Temmuz ayı Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi.

Toplantının dördüncü gündem maddesinde 2019-2020 Öğretim Dönemi kapsamında verilecek bursların verilme şekli, sayı ve miktarıgörüşüldü. Bu gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser söz aldı. Serteser, burs bütçesinin yüzde 25 artırılmasını, üniversiteye devam eden mevcut bursiyerlere aylık 250 lira burs verilmeye devam edilmesini, ayrıca Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü çerçevesinde Afyon’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki başarılı 25 öğrenciye de aylık 200 lira burs verilmesini önerdi. Serteser, bu yıl bursların ATSO adına Afyon Eğitim Vakfı aracılığıyla dağıtılmasını teklif etti. Bu gündem maddesinde ATSO Meclis Üyeleri Ali İhsan Çiloğlu, Bülent Saygı, Halit Özutku, Hüseyin Şehitoğlu, Mustafa Hancıoğlu ve Mustafa Özer söz aldı.

Gündem maddesindeki teklif, oy çokluğuyla kabul edildi.

Oylamanın ardından ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker’i Meclis salonuna davet etti. Diker, Vakıf’ın çalışmaları hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi.

Beşinci gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, ATSO Yönetim Kurulu’nun Temmuz-Ağustos 2019 Faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Türker’in ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının son gündem maddesi olan “Dilek ve Temenniler” kısmında, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül,ATSO Meclis Üyeleri Mesut Tabak ve Mustafa Kocaşabansöz alarak görüş ve dileklerini aktardı.

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Meclis üyelerine teşekkür ederek toplantıyı kapattı.

Yorumlar (0)
2
sisli
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 06:24
Güneş 07:52
Öğle 12:53
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06