ATSO, Güvenli Hizmet Belgesi Aldı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, yeni tip koronavirüs salgınına karşı aldığı

AFYONKARAHİSAR 23.07.2020, 15:58
ATSO, Güvenli Hizmet Belgesi Aldı

ATSO, Güvenli Hizmet Belgesi Aldı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, yeni tip koronavirüs salgınına karşı aldığı tedbirlerle Türk Standardları Enstitüsü’nün düzenlediği TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi aldı.

Yeni tip koronavirüs salgınının ülkemizde görüldüğü 2020’nin Mart ayından itibaren salgından korunmak için bir dizi önlem alan ATSO, Güvenli Hizmet Belgesi alarak alınan önlemlerin kayda geçmesini de sağladı.

ATSO’da Mart ayından bu yana alınan önlemlerden bazıları şöyle:

-Kapı kolları, pencereler, fotokopi makinaları gibi yoğun ve diğer kişilerle ortak kullanılan öğelerin sık sık dezenfekte edilmesi sağlanarak; günlük temizlik ve dezenfeksiyon çizelgesi tutuluyor.

-Oda hizmet binası gelen üye ve misafirlerin ateş ölçümleri yapılarak çizelge tutuluyor.

-Bina girişi gibi tanımlı alanlara ayaklı el dezenfektanları yerleştirilerek, üye ve çalışanlarca giriş ve çıkışlarda kullanımı sağlanıyor.

-Bekleme alanlarındaki oturma düzenleri mümkün olduğunca azaltılarak sosyal mesafenin korunması sağlanıyor.

-Banko genişliği de dikkate alınarak şerit, koruyucu bariyer gibi önlemlerle hizmet alanının güvenli mesafe olan 1,5 metre olması sağlanıyor.

-Üyelerin birbirlerinden ve personelden en az 1,5 metre aralıkla durmaları için zemin bantları gibi ekipmanlar kullanarak ofis içerisinde işaretlemeler ayrıca yazılı ve görsel materyallerle yönlendirmeler yapılıyor.

-Toplantı salonlarında oturma düzeni fiziki mesafe kurallarına (en az 1,5 m ) uygun olacak şekilde düzenlendi. Salonlara her kullanımdan sonra dezenfeksiyon işlemi yapılıyor. Havalandırma sistemleri dışarıdan temiz hava alacak şekilde ayarlandı, salon içinde maske kullanımı zorunlu tutuluyor.

-Asansör kapasitesinin en fazla üçte biri kadar kullanımına izin veriliyor. Asansör girişlerinde temassız alkol bazlı el antisepitiği bulunduruluyor.

-Personelin bu süreçte uyacağı kurallar belirlendi; salgından korunma amacıyla hizmet içi eğitim planlandı.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO’nun TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alması hakkında değerlendirmede bulunarak “Odamız, üyelerine en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. Pandemi sürecinde üyelerimizi ve personelimizi koronavirüs salgınından korumak da hizmet faaliyetimizin bir parçasıdır. İlk günden itibaren Odamız’da aldığımız tedbirlerle süreci başarılı bir şekilde yönettik. Türk Standardları Enstitüsü’nün bizim bu çalışmalarımızı belgelemesi, bizi mutlu etmiştir. Süreci bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da rehavete düşmeden, disiplinle yöneteceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 16 Nisan 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:13
Öğle 13:03
İkindi 16:44
Akşam 19:42
Yatsı 21:04