Atıksu Arıtma Birliği Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Afyonkarahisar İli Atıksu Arıtma Tesisi Kurma ve İşletme Birliği, 26 Mayıs

AFYONKARAHİSAR 26.05.2021, 14:28
Atıksu Arıtma Birliği Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Atıksu Arıtma Birliği Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Afyonkarahisar İli Atıksu Arıtma Tesisi Kurma ve İşletme Birliği, 26 Mayıs Çarşamba günü Birlik Başkanı Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek başkanlığında toplandı. Afyonkarahisar Belediye Meclis salonunda yapılan toplantı,bir önceki toplantıya ait tutanak özetinin okunmasıyla başlandı.

Mahalli İdare Birlikleri Kanunu’na göre görev süresi dolan Birlik Başkanı, Başkan Vekilleri, Katip Üyeler, Encümen Üyeleri ve Plan ve Bütçe Komisyon üyelerinin seçimleri yapıldı.2020 yılı Kesin Hesabı ve 2020 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. Ayrıca yapımı tamamlanan Kuzey Kolektör hattının ilgili belediyelere devredilmesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi ile su kalitesinin izlenmesi ve çevre konularında ortak proje yapmak üzere Birlik Başkanı Mehmet ZEYBEK’e yetki verildi.

Birlik Müdürü Övgü Coşkun, 2020 yılında Birlik tarafından yapımı gerçekleştirilen Güneş Enerji Santrali, tesislerdeki rehabilitasyon inşaatları ve revizyonlar hakkında sunum gerçekleştirdi. 2020 yılında tamamlanan Kuzey Kolektör hattının inşaatı hakkında bilgi verdi.

Birlik Başkanı Mehmet Zeybek, Kuzey Kolektör hattının yapımında emeği geçen başta eski bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’e ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. 2020 yılı Kesin Hesabı ve 2020 yılı Faaliyet Raporu oy birliği ile kabul edildi.

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 04 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı