Ankara Afyonkarahisarlılar Derneği'nden Vali Yiğitbaşı'na Ziyaret

Ankara'da faaliyetlerini sürdüren Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneği,

AFYONKARAHİSAR 14.06.2022, 15:36
Ankara Afyonkarahisarlılar Derneği'nden Vali Yiğitbaşı'na Ziyaret

Ankara Afyonkarahisarlılar Derneği'nden Vali Yiğitbaşı'na Ziyaret

Ankara'da faaliyetlerini sürdüren Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneği, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Afyonkarahisar'a yeni atanan Vali Kübra Güran Yiğitbaşı'nı makamında ziyaret etti.

Dernek Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan’ın başkanlığında gerçekleşen ziyarette Dernek Genel Sekreteri İbrahim Aydoğdu, Dernek Üyesi Savaş Demiröz, Dernek Kadınlar Grubu Başkan Yardımcısı Selime Aydoğdu ile birlikte Genel Başkan Mehmet Ali Özerkan'ın eşi Melahat Özerkan da hazır bulundu.

Vali Yiğitbaşı'na yeni görevinin kendisi ve ilimiz için hayırlı olması dileklerinin ardından, derneğin amaçları, hedefleri ve faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmede bulunan Özerkan; "Sayın Valim; bizler Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneği olarak en önemli etkinliklerimizi Afyonkarahisarımızda gerçekleştirmeyi çok önemsiyoruz. Afyonkarahisar tarihine isimlerini altın harflerle yazdırmış üç önemli şahsiyetin anma günlerini ilimizde gerçekleştirdik. Son olarak da Cumhurbaşkanımızın 2021 yılını Yunus Emre ve Türkçe Yılı ilan etmesiyle birlikte, 20 Kasım 2021 tarihinde yine Afyonkarahisar'da ve uluslararası düzeyde, dönemin Valisi Sayın Gökmen Çiçek beyefendinin olurları ve Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'müzle işbirliğiyle çok önemli bir panele imza attık. Bundan sonraki etkinliklerimizde de valiliğimizle birlikte hareket etmek bizler için onur ve gurur kaynağı olacaktır." dedi.

Afyonkarahisar Valisi Sayın Kübra Güran Yiğitbaşı'nın misafirleriyle tek tek ilgilenmesi ve sohbet etmesi memnuniyet yaratırken, ziyaret sonrası açıklamada bulunan Mehmet Ali Özerkan "Hem ilimize yeni atanan değerli Valimize hayırlı olsun dileklerimizi iletmek, hem de Ankara'da yapmış olduğumuz dernek faaliyetlerimizle ilgili bilgilendirmelerde bulunmak bizim için çok önemliydi. Bir kez daha Sayın Valimizi kutluyor, yeni görevinin Afyonkarahisarımıza hayırlı olmasını diliyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından ziyaret sona erdi…

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak 06:26
Güneş 07:54
Öğle 12:54
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06