Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesinde Eğitimler Tamamlandı

Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi kapsamında, Temizlik İşleri Müdürlüğü

AFYONKARAHİSAR 20.12.2021, 14:54
Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesinde Eğitimler Tamamlandı

Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesinde Eğitimler Tamamlandı

Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi kapsamında, Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Denetim Birimi tarafından ambalaj atıklarının ayrı şekilde toplanması ve geri dönüşümü ile ilgili hane eğitimleri tamamlandı.

Sahipata, Hoca Ahmet Yesevi, Dervişpaşa, Selçuklu, Dörtyol, Güvenevler, Örnekevler mahallelerinde Ambalaj Atıklarının Kaynağında Toplanması ile ilgili yapılan çalışmalarda yaklaşık 3 bin kişiye ulaşılarak kapı kapı bilgi verildi.

Ambalaj atıklarının, Kağıt-Karton, Cam, Plastik-Metal Kompozit atıkların mahallelerde bulunan geri dönüşüm konteynerlerine atılması ve ambalajı olmayan atıkların bu konteynere atılmaması konusunda bilgilendirme yapıldı. Ayrıca hammadde kaynaklarımızın korunması, küresel ısınmaya ve iklim değişikliğine dur demek için geri dönüşümün önemi ve çevreye duyarlı olunması gerektiği hatırlatıldı.

VATANDAŞLARIMIZDAN TAM DESTEK

Küresel ısınmanın etkilerinin görülmeye başladığı son yıllarda, yapılan çalışmalara destek olacaklarını belirten vatandaşlar; ayaklarına gelen bu hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür etti.

Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrıştırılması ve Toplanması İşi İhalesini alan Lisanslı Firmalar da ( Afyon Çağdaş Geri Dönüşüm Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisi, Palta Metal ve Geri Dönüşüm San. Tic. Ltd. Şti, Gültekin Geri Dönüşüm Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisi) sorumluluk bölgelerinde yapılan çalışmalara destek verdi.10 gün süren eğitimlerde kapıda bilgilendirmenin yanı sıra hanelere bilgilendirme broşürü de dağıtıldı.

Yorumlar (0)
banner659
-13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:02
Öğle 13:15
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:39