10 Kasım 2016 Perşembe 00:49
AKÜ’DE FETÖ İNCELEMESİ!..
 AKÜ’DE FETÖ İNCELEMESİ!..

Bir hocamız Anayasa Mahkemesinin üyeleri hakkındaki kararını hatırlattı.
“35. Tedbirin uygulanması için mutlaka terör örgütüyle, terör faaliyetleriyle ve bu arada darbe teşebbüsüyle Anayasa Mahkemesi Üyeleri arasında bağ kurulması aranmamış; MGK'ca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen "yapı", "oluşum" veya "gruplar"la bağ kurulması yeterli görülmüştür.”
“36. Diğer taraftan maddeye göre meslekten çıkarma tedbirinin uygulanabilmesi için söz konusu bağın yapıya, oluşuma veya gruba "üyelik" veya "mensubiyet" şeklinde olması zorunlu olmayıp "iltisak" ya da "irtibat" şeklinde olması da yeterlidir.”
“37. Son olarak maddede, terör örgütleri veya MGK'ca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplar ile üyeler arasındaki bağın "sübut" derecesinde ortaya konulması aranmamıştır. Böyle bir bağın Anayasa Mahkemesi Genel Kurulunca "değerlendirilmesi" yeterli görülmüştür. Buradaki değerlendirme Genel Kurulun salt çoğunluğunda oluşacak bir "kanaati" ifade etmektedir. Kuşkusuz bu kanaat cezai sorumluluğun bulunup bulunmadığından bağımsız olarak sadece meslekte kalmanın uygun olup olmadığı yönünde bir değerlendirmeden ibarettir.
“38. KHK'nın 3. maddesinde bu kanaate varılabilmesi için belli bir tür delile dayanma zorunluluğu öngörülmemiştir.”
Bırakın delil aramayı, mensubiyeti, faaliyeti, Vatana ihaneti en önemli faktör görmüş, sadece iltisaktan, yani örgütle kavuşma, birleşme kriterlerinden Yüce Mahkeme iki üyesini ihraç etmiş. Sonra da tutuklandılar.
Sübut derecesinde bağ aramamış.
AKÜü’de bağ sübut derecesini geçmiş, yüzlerce delil de var.
İltisak dersen, yani kavuşma, birleşme katmerli.
Cami ne kadar büyük olsa imam gene bildiğini okur derler. İmam bildiğini okumuş.        
Afyon Kocatepe Üniversitesinde 144 kişi açığa alınmış.54 akademik,19 idari olmak üzere 73 personel de ihraç edilmiş. Bunlardan 47 tanesi tutuklu, 21 adli kontrollü.
Hoca  açıkta olan “60” kişiyi çağırmış. Açığa almada verilen süreyi kaldırmış. Süresiz açıktalar yani. Tek tek tebligat yapılmış.
 Duyuma göre 42 kişilik bir liste YÖK’e gitmiş. Muhtemelen ihraç diyorlar.  18 Kişi de incelemede. Göreve döndürülebilecek personel olabilir. Deniliyor.
19 Kişi de Tıp ağırlıklı yayınlarından inceleniyormuş. FETÖ cülerle ortak yayını olanlar. Bunlar hoca samanlıkta iğne arıyor. Daha hala FETÖ cü bir müdür görevde diyorlar.
Bir diğer konu, takip edilen ve korunacağı tahmin edilen kişilerin göreve döndürüleceği.  Şimdiden bazı isimler kesin  diye konuşuluyormuş. Hatta aynı yerine değil de, gözden ırak bir yere, gizleme.  Bakalım kimler dönecek.
Suçsuz olan dönsün. Amenna.
Daha önce köşemizde  yazmıştık. Koruma-kollama. 18.7.2016 tarihinde hızla istifa eden tutuklu Doçentin, hemen istifasının kabul edilip, ihraçtan kurtarılması gibi. Hatta bu hocanın Anabilim Dalı Başkanlığına hülle ile getirilmesi gibi.
İhraç çok önemli. Korunan kişi ihraç olsaydı, diğerleri gibi ömür boyu Devlet dairesinde işe giremeyecek. Özel sektöre gitse de Devletten atılmışın deyip işe alınmayacaktı.
Diğer ihraç edilenler beddua ediyor herhalde. Hoca çağırıp, bizden de istifa alsaydın diye. Yola beraber çıktık,niye bizi yarı yolda bıraktın diye.
 İhraçtan kurtarma FETÖ mücadelesinde önemli bir suç. Yani evinde FETÖ’cü kaçak birini saklamak gibi bir şey. Yetkililerimiz buna bakacaktır
Hoca artık FETÖ cülerin tespitinde de yeni yöntem uyguluyormuş dedik. 
 Hoca hatta YÖK’te toplantıda, biz açığa alıyoruz, ihraç ediyoruz. Yarın bunlar bizim hakkımızda tazminat davası açarlarsa ne olacak. Demiş. Doğru mu hocam.
YÖK ikna olmuş gibi, bazı Üniversiteler de bu şekilde işlem yapılıyor diye duyuyoruz.  
İhraç olan, açığa alınan insanlar sormazlar mı?.
Madem açığa almadan sorgulama yapılabiliyordu. Bizi neden apar-topar açığa alıp itibarımızı zedelediniz diye. Hatta ihraç ettiniz.
Hoca nereleri düşünüyor. Kasap et derdinde, koyun can derdinde derler. Tazminat davası açarlarsa işe para giriyor.
Sümüklü FETÖ müritlerini paraya endekslemiş. Nereye el atsan milyon dolarlar çıkıyor.
Afyonkarahisar’dan da yılda 60  milyon Nepal ile Brezilya’ya gidiyormuş.
Bu iddia doğru ise ne kadar acı.
Afyonkarahisar’ın köy okullarına bir bakın.Ne haldeler.Nepal mi ,Brezilya mı çok önemli.
Hani kelle koltukta, kellemi koydum bu yola diye bir söz vardır.
Sayın Cumhurbaşkanımız FETÖ mücadelesinde hayatını koymuş ortaya.
Hocanın da düşüncesine bakın tazminat.
AKÜ’ de açığa alınıp, serbest kalanlardan Savcılığa suç duyurusunda bulunan ve bulunacaklar varmış. İtibarımız zedelendi diye.
Haksız ve suçsuz birileri de mi ihraç oldu acaba. Açığa alınan ve ihraçtan geri dönenlerin Adli Makamlarda haklarını aramaları da doğal. Bu kendi takdirleri.
Acaba ,bu sorgulama da dün köşemizde yer alan Sandıklı Meslek Yüksek Okulu hocaları da mı aynı yöntemle sorgulanacak hocam.
FETÖ oyunları meşhurdur. Bunlar sık sık basında dile getiriliyor. Açığa almadan sorgulama yöntemi çok enteresan. Bu FETÖ cüleri koruma ,kollama taktiği gibi görünüyor.
Hala, sümüklü FETÖ nün oyunları bitmiş değil. Elebaşı FETÖ cüleri Devletin önemli kurumlarının başındalar.Balık baştan kokar. Baştan başlamalı.
Bu kriptolar FETÖ Mücadelesini sulandırmaya çalışıyorlar.
FETÖ cüleri korumak Vatana ihanettir. Vatan hainliğidir.
AKÜ’de FETÖ kadrolaşması önemli noktalarda ortaya çıkıyor.
 
Son Güncelleme: 10.11.2016 14:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Dikkat 2016-11-10 09:31:18

Üniversitede açığa alınan ciddi sayıda masum insan vardır. hiçbir ilgisi alakası olmayan. Ama hiçbir hata yok hepsi irtibatlı diye ortada dolaşan üçkağıtçı, kinci, kripto fetöcüler var. Bugün fetö kadrolaşmasına izin verenler ile, açığa alınacakları tespit edenler ve onlarla ilgili sorgulama yapıp, karar verenler de aynı ekiptir. dolayısıyla yapılan iş ve işlemler komple sıkıntılıdır. Yönetimde olan ya da yönetimle güçlü ilişkisi olan hocaların büyük bir çoğunluğunun fetöden ihraç edilen ya da açığa alınan hocayla akademik yayını bulunmaktadır. dolayısıyla fetö ile ilşkilendirilen birisi ile akademik çalışma yapılması bir kıstas olamaz. eğer kıstas olacaksa tüm üniversite personeli tek tek elden geçmelidir. Daha 15 temmuz sabahında çocukları fetö okullarında okuyanlar sorgulanmadı bile. bu kişilerin bazıları yönetim ve yönetime yakın kişiler olduğu da herkesçe bilinmektedir. Evet gerçekten fetöcü olan ve fetö ile iltisakı var denilebilecek birçok kişi ihraç edilmiştir.ancak çoğu okulda

Avatar
İsabetsiz karar 2016-11-10 09:37:57

Anayasa mahkemesinin emsal kararı tamamen hukuk dışıdır. kendi üyelerinin fetöcü olduğunu anlayabilirler. nitekim kazara o makama gelme şansları yok. ancak Türkiyedeki kamu kurum ve kuruluşlarınca emsal alınması TAM BİR KATLİAMDIR. Kripto fetöcüler yada fetö müücadelesini sulandırmak isteyenler için bulunmaz bir fırsattır. Fetö ile hiçbir bağı olmayan, olmadığı için de hiçbir şekilde ilişkilendirilemeyen, sevmediğiniz ya da kuyruk acınız olan kişileri tasfiye etmek için bulunmaz bir fırsat. EVET FETÖ İLE İLGİLİ BAĞI OLDUĞUNU GÖSTEREN HİÇBİR EMARE YOK AMA BİZ FETÖCÜ OLDUĞUNA KANAAT GETİRDİK diyerek insanların hayatlarını karartmaktır bu. bunun dünyadaki hiçbir hukuk sisteminde ve adalet anlayışında yeri yoktur. Bir insan ne kadar kendisini gizlerse gizlesin dikkatli araştırılırsa mutlaka ilişkisini gösteren somut deliller elde edilir. hiçbir suçun işlenmesi mükemmel değildir. ilişkilendirilemeyen 3 fetöcüyü atma adına fetöcü olmayan yüzlerce insanı katletmenin manası yok. Kul hakkıdır.

Avatar
Koruma 2016-11-10 10:05:06

Gerçek fetöcüleri açığa alma, en fazla açığa almadan sorgula veya gelen şikayetler veya gözaltılar olunca göstermelik açığa alıyorlar. Ki bunların bir kısmı göreve döndürecekler.. Açığa almadan sorgulamayı herkese mi uyguladılar sormak lazım !!!

Avatar
İlliyet 2016-11-10 10:10:26

Bunlar herkeste bir illiyet bağı görüp yeni yöntemler geliştiriyorlar da, ancak neden kendi illiyet bağlarını görmüyorlar..

Avatar
Merak ettim 2016-11-10 09:47:44

Sayın yazar,
Sürekli yakın dönemlerde göreve gelen belediye başkanı ile rektör hocayı fetöye destek vermek-fetöcü olmakla suçluyorsunuz. Bu kişileri göreve gelebilmek için fetöye biat/itaat etmek ve bu kapsamda yöneticilik yapmakla itham ediyorsunuz. Bende merak ediyorum. İddialarınızda samimiyseniz ve de elinizde bu konuda deliller varsa yine aynı dönemlerde bakan beyin memleketine müdür olarak atanan, rektör hoca ile belediye başkanı arasındaki iletişimi sağlamakla görevlendirildiği bizzat kendisince dile getirilen belediye danışmanı/okul müdürü hocayı kim bu kutsal göreve atadı? Hani kendisi 17/25 aralık sonrası ilk mahalli seçimlerinden sonra her iki görevinden de apar topar alınsa da her iki kurumdaki etkinliği halen devam ediyor. Ticari başarıları konuşuluyor. Kimlerin fetöcü olduğu, kimlerin fetöcü olamayacak olup liste dışına çıkarılmasında etkin olduğu kendisince de sürekli ifade ediliyor. Fetö karşıtı paylaşım ve sohbetleri kıskanılacak boyutta.Saf yerine mi konuyoruz acaba?

Avatar
hukuk garabeti 2016-11-10 10:02:53

fetöcü olduğu düşünülen bir kişiyi meslekten atmak için hiçbir somut delile ihtiyaç yok, öyle mi? delil varsa yargılanacak, delil yoksa yargılanmadığına dua edecek...!
Meslekten ihraç olma..Tüm Türkiye'ye haketmediği halde rezil olma..vatan haini damgası yeme..kalan ömrünü damgalı ve işsiz olarak geçirme çok basit birşey yani öyle mi? Onuru olmayanın onurun ne olduğunu bilmesi elbette beklenmez. Ancak bu durum karar verme yetkisine sahip kişilerin muhalif gördükleri ya da sevmediği kişileri tasfiye ederek yerlerine kendi adamlarını yerleştirmek için bir araç haline dönüşmeyeceğini kim garanti edecek? Ki şu anda birçok açığa alınan-ihraç edilen bu durumun varlığını iddia ediyorken! Meslekten ihraç bir müeyyide yani cezadır. Ceza da suç varsa verilir. Suçun varlığı da delile bağlıdır. Kişi, suçluluğu sabit oluncaya kadar masumiyet karinesine sahiptir. Koskoca hukuk devleti suça karışanları araştırıp, ortaya çıkarmaktan aciz değil. Afrika kabile ülkesinde yaşamıyoruz.Hani hukuk devleti?

Avatar
Necati 2016-11-10 10:08:39

Madem ihbara,şikayete veya belgelere göre açığa alıyorsunuz. Kaç aydır yerel gazeteler yazıyor neden sandıklı myo için açığa alma olmadı. Korunuyorlar mı? Bunların özelliği nedir?

Avatar
Ali Y. 2016-11-10 10:16:13

Adil olmak, adaletli olmayı gerektirir. Ne fetöcüleri görmezden gelmek, ne de haksız yere birini suçlu göstermek olmaz.. Geç gelen adalet, adalet sayılmayacağına göre ivedilikle ve hassas bir şekilde gerekli çalışmalar yapılmalıdır. İnsanlar mağdur edilmemeli, mücadele sulandırılmamalıdır. Devletimiz başarısız ya da kötü niyetli görevliler yüzünden zan altında bırakılmamalıdır. Bu nedenle yöneticiler büyük bir vebal altındalar adaleti temin etmek için. Allah teala c.c. masumların haksızlığa uğramasına, suçluların kayrılmasına, gizlenmesine müsaade etmesin.