AKÜ’de Dünya Veteriner Hekimler Günü Kutlandı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesinde Dünya Veteriner Hekimler Günü

AFYONKARAHİSAR 14.05.2022, 16:38
AKÜ’de Dünya Veteriner Hekimler Günü Kutlandı

AKÜ’de Dünya Veteriner Hekimler Günü Kutlandı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesinde Dünya Veteriner Hekimler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.

AKÜ Ahmet Necdet Sezer Kampüsünde kortej yürüyüşü ile başlayan kutlama akabinde AKÜ tören alanında yer alan Atatürk büstüne çelenk koyulması ile devam etti. Kutlamaya; Veteriner Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Zeki Gürler, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Musa Korkmaz ile birlikte akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açış konuşması yapan Veteriner Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Zeki Gürler, veteriner hekimliğin sadece hayvanlarla ilgili bir meslek dalı olmadığını söyledi. Veteriner hekimliğin beşeri hekimlikle beraber sağlık alanında bir bütünün tamamlayıcı parçası olduğunu ifade eden Gürler, “Veteriner hekimlik de en az beşeri hekimlik kadar öneme sahiptir. Çünkü koruyucu hekimlik adına hem beraber yaşadığımız hayvan dostlarımız hem de tükettiğimiz gıdalarla birlikte ciddi manada birçok zoonoz hastalıktan dolayı beşeri hekimlikte de önemli bir koruyucu hekimlik görevimiz olduğunu düşünmekteyim. Bunun için veteriner hekimler sadece hayvan sağlığı, tedavisi ve yetiştiriciliği açısından değil, koruyucu hekimlik olarak beşeri hekimlikte de önemli bir halkayı temsil etmektedir. Bunlar bir bütünün parçalarıdır. Ancak hepsi yerinde ve istenilen ölçüde olursa bütün temsil edilir ve gerekli olan netice sağlanmış olur” dedi.

Program halk oyunu gösterisi, süt koşusu, tavuklu pilav ikramı, müzik dinletisi ve yarışmaların ardından sona erdi.

Yorumlar (0)
20
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:49
Güneş 05:33
Öğle 13:00
İkindi 16:53
Akşam 20:16
Yatsı 21:53