AKÇEVRE kandil programı ÖZERLER Camiinde

Afyonkarahisar Ahlak ve Çevre Derneği (AKÇEVRE), üyesi olduğu Son Peygamber Platformu etkinliği kapsamında,

AFYONKARAHİSAR 21.01.2013, 01:23 21.01.2013, 01:25
AKÇEVRE kandil programı ÖZERLER Camiinde
AKÇEVRE kandil programı ÖZERLER Camiinde
Afyonkarahisar Ahlak ve Çevre Derneği (AKÇEVRE), üyesi olduğu Son Peygamber Platformu etkinliği kapsamında, Peygamber Efendimizin dünyayı teşriflerinin yıl dönümü olan 12 Rebiülevvel 1434 23 Ocak Çarşamba akşamı Özerler Camii’nde “el-Mübelliğ” temalı bir kandil programı düzenleyecek.
Mevlid kandilini idrak edeceğimiz 23 Ocak Çarşamba yatsı namazını müteakiben Özerler Camii’nde gerçekleştirilecek programda, bütün bir insanlık için örnek insan olan peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselâm ve ona tabi olan ashabının, insanları İslam’a çağırırken yaptıkları tebliğ çalışma ve usülleri anlatılacak.
HER MÜSLÜMANA BİR VAZİFE
AKÇEVRE’den yapılan açıklamada, bu program ile hedeflenenin, insanlara duyurulması ve tebliğ edilmesi buyrulan Kur’an-ı Kerim’i insanlara bildiren ve duyuran Peygamber Efendimizin bu konuda uyguladığı tebliğ metodunun günümüz insanı tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlamak olduğu belirtildi.
Açıklamada, insanları iyiliğe çağırma ve kötülükten uzaklaştırma görevinin kıyamete kadar İslam’a inandım diyen her müslümana bir vazife olduğunun günümüz insanına hatırlatılmasının da amaçlandığı vurgulandı. Özerler Camii’sindeki programda Dumlupınar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Kemikli bu konu üzerine bir konuşma yapacak.
VATANDAŞLAR KAMPANYAYA KATILABİLİYOR
Programda ayrıca Kur’ân-ı Kerim ve meali, mevlid- şerif (viladet bahri) ve salât-ü selamlar da yer alacak. Çeşitli hediye ve ikramların da olacağı program Afyonkarahisar Müftü Yardımcısı Osman Danışman tarafından yapılacak duayı müteakiben sona erecek.
Kandil programı vesilesi ile ayrıca dünyanın her yerinden katılımın olduğu “7 Milyar Ümmet Adına 7 Milyar Kelime-i Tevhid ve 7 Milyar Salavât-ı Şerife” kampanyasının devam ettiğini hatırlatan AKÇEVRE Derneği yetkilileri, isteyen vatandaşların internet üzerinden www.kutludogum.tv sitesine giderek bu kampanyaya katılabileceğini söylediler.
 
Yorumlar (0)
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:37
Güneş 08:02
Öğle 13:15
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:39