AK Parti’de İhsaniye ve Bayat kongreleri tamamlandı

AK Parti’de “İnandığın yolda yürü” sloganı ile başlayan kongre sürecinde hafta sonu

AFYONKARAHİSAR 14.09.2020, 17:24 14.09.2020, 17:31
AK Parti’de İhsaniye ve Bayat kongreleri tamamlandı

AK Parti’de İhsaniye ve Bayat kongreleri tamamlandı

AK Parti’de “İnandığın yolda yürü” sloganı ile başlayan kongre sürecinde hafta sonu İhsaniye ve Bayat kongreleri koronavirüs tedbirleri kapsamında büyük bir coşku ile gerçekleşti.

İhsaniye 6. Olağan, Bayat 7. Olağan kongreleri koronavirüs tedbirleri alınarak gerçekleşti.

Kongrelere AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ve çok sayıda partili katıldı.

“AK Partimizin inançlı ve kararlı milyonlarca üyesi var”

Kongrelerde ilk konuşmayı İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi yaptı. Çelebi, “Aciz bir yönetim anlayışından kendine ve milletine güvenen, medeniyetinden ilham alan, ruh kökünü kaybetmeden dünyaya açılan yepyeni bir vizyonla hareket eden anlayışla yapılamaz denilenleri yapıp geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. Büyük projeleri yaparak hayallerimizi gerçeğe dönüştürerek yarınlara hızla ilerliyoruz. Tüm bunları da gerçekleştirirken biliyoruz ki yanımızda daima sizler varsınız. AK Partimizin, ülkemizin her bir köşesinde bulunan inançlı kararlı ve gayretli milyonlarca üyesi var. Tatil yüzü görmeden evlatlarının ailelerinin zamanlarından adeta çalarak kapı kapı dolaşan vatandaşımızın derdi ile hemhal olan fedakarlığı var. Aklını kiraya vermiş hainler 15 Temmuz’da bu milletin vergileriyle alınmış silahları yine bu millete doğrulttu. Aziz milletimiz ise meydanlarda dimdik durarak ülkemizin geleceği için sarsılmaz inancı ve kararlılığını göstermiştir” dedi.

“Konuşma süresine hizmetlerimizi sığdıramayız”

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban da “Burada hizmetlerimizi anlatmak, verilen konuşma süresi boyunca mümkün değil ama ben sadece bir hizmete kısaca değinmek, sonra konuşmamı sonlandırmak istiyorum. Buradaki arkadaşlarımızın da teşkilatımızın da vakıf olduğu İl Özel İdarede yapılan en uzun en kapsamlı en masraflı yol İhsaniye’ye yapıldığını hatırlatmak istiyorum. 19 kilometrelik güzergâh altyapısıyla 10 santim sıcak asfalt hizmete açıldı. Belki 19 kilometrelik bir yol kısa olarak düşünülebilir ama maliyeti, altyapısı ile birlikte km’si 500 bin TL’ye mal oldu. Toplamda hesap edildiğinde yaklaşık 9 buçuk milyon TL’lik bir kaynağın İhsaniye’ye harcandığını görmüş olursunuz” diye konuştu.

“Gönül Belediyeciliğini uygulamaya çalışıyorum”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise “Maalesef bazı ilçelerimizde, beldelerimizde yol kazaları yaşadık ancak bu kazaları telafi ederek 2023’te yeni bir dönemin başlangıcının yapılacağını düşünüyorum. Afyonkarahisar’da Belediye Başkanı olarak görev yaparken bu dönemde Sayın Genel Başkanımızın ifade ettiği üzere ‘Gönül Belediyeciliğini’ birebir harfiyen uygulamaya çalışan bir kardeşinizim. İnşallah bundan sonra da tüm ilçe ve beldelerde AK Partili Belediye Başkanı arkadaşlarımız görev başına gelirler, ilçe ve beldeleri hak ettiği yere getirirler diye düşünüyorum. Kongrelerimiz tekrar hayırlı uğurlu olsun. Arkadaşlara başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

“Cumhurbaşkanımıza verdiğimiz sözü yerine getireceğiz”

Zeybek’in ardından sözü AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen aldı. Sezen, “Afyonkarahisar AK Partimizin kalelerinden biridir. Hamdolsun her seçimde Türkiye ortalamasının %10 - 15’in üstünde oy alan bir şehir. Tabii ki bu yeter mi yetmez. Biz tüm Afyonkarahisar halkımızın oylarına talibiz. Yedi düvele karşı mücadele eden Sayın Cumhurbaşkanımız bu kadar işin gücün arasında teşkilatlarımıza ayrı bir değer veriyor. Afyonkarahisar teşkilatı olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza bir söz verdik. Yıl başına kadar inşallah kongrelerimiz tamamlanır tamamlanmaz Afyonkarahisar’dan da 20 bin yeni üye ile Sayın Cumhurbaşkanımıza vermiş olduğunuz sözü yerine getireceğiz. Tabii bu 20 bin üye ile kalır mı, kalmamalı. Ben bütün teşkilatlarımıza çağrıda bulunuyorum; Bugünden tezi yok yeni göreve gelecek olan ilçe yönetimlerimiz ve Kadın - Gençlik kollarımızdaki herkes gece gündüz demeden kapı kapı dolaşıp hem partimize üye kazandıracak hem de hizmetlerimizi anlayacak. Kardeşlerim seçim bir gün geldi geçti. Seçimlerde kazanmak da var kaybetmek de ama her seçimden sonra biz yine canla başla çalışacak ve hazırlıklarımızı yapacağız” dedi.

“Bizler bu kutlu davanın yılmaz bekçileriyiz”

“Bugün zor bir dönemden geçiyoruz” diyen AK Parti milletvekili Ali Özkaya şöyle konuştu; Türkiye bir ateş çemberinin içinden geçiyor. Dört bir koldan saldırı altındayız. Çok şükür tüm bunlara gereken cevap verebilecek bir liderimiz var. Birlik, beraberlik, cesaret ve dayanışma içerisindeyiz. Bu büyük bir nimettir. AK Parti sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en güçlü, en disiplin siyasi organizasyonudur. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde daha güzel bir geleceğe hep Birlikte yürüyeceğiz. Bizim hedefimiz sadece seçimleri kazanmak değildir, bizim başka bir hedefimizde ülkemizin birliğini düzenli güvenli ve bir gelecek bırakmaktır. Bizler bu kutlu davanın yılmaz bekçileriyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde durmadan çalışmaya, koşmaya gece gündüz demeden hizmet etmeye devam edeceğiz.

Kongrelerde Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazi Akgedik, İhsaniye İlçe Başkanı Tecelli Könü, Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur ve Bayat ilçe Başkanı Mehmet Bayatlı da birer konuşma yaptı.

Öte yandan 6. Olağan İhsaniye İlçe Kongresinde geçtiğimiz aylarda atanan Tecelli Könül ilçe başkanı seçildi. Bayat 7. Olağan İlçe Kongresinde de geçtiğimiz aylarda atanan Mehmet Bayatlı yeniden seçilerek görevine devam etti.

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:50
Akşam 20:06
Yatsı 21:37