Ak Parti Milli İrade Platformu Toplantılarına Devam Ediyor

Milli İrade Platformu Kasım Toplantısına; AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Orman ve Su İşleri eski Bakanı

AFYONKARAHİSAR 14.11.2021, 22:02
Ak Parti Milli İrade Platformu Toplantılarına Devam Ediyor

Ak Parti Milli İrade Platformu Toplantılarına Devam Ediyor

Milli İrade Platformu Kasım Toplantısına; AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, İl Başkan Yardımcısı Fatih Okyar katıldı.
İLK SÖZÜ ÇOBAN ALDI
İl Genel Meclisi Kasım ayı 14. toplantısına yetişecek olan Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, toplantı açılışında ilk sözü alarak çocuklara ve gençlere almaları gereken eğitimin yanı sıra manevi değerlerin aşılanıp yeterli dini eğitimin verilmesi gerektiğini söyledi. Program İlim Yayma Cemiyeti Yurdu sakinlerinden bir öğrencinin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.
ULUÇAY: BAKANIMIZ TOPLANTILARI ÖNEMSİYOR
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay sözlerine AK Parti Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan’ın mazeretleri nedeniyle toplantıya katılamadıklarını bildirerek başladı. Uluçay, “Toplantıya mazeretleri nedeniyle katılamayan teşkilat mensuplarımızın selamlarını katılımcılara iletiyorum. Bundan sonraki toplantıları her ay bir sivil toplum kuruluşunda yapacağız. Hem sivil toplum kuruluşlarımızın yol haritası, eylem planları hem de Afyonkarahisar için, gençlerimiz için neler yapabileceğimizi bu toplantılarda konuşacağız. Bu toplantılara önem veren ve bize öncülük eden Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nu çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun kendileri toplantı gün ve tarihini belirlememizi istiyor. Rabbim kendisinden razı olsun diyorum.” dedi.
EROĞLU: AYRIM YAPMADAN GENÇLERE SAHİP ÇIKALIM

AK Parti Milletvekili Afyonkarahisar Milletvekili Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yapılan önceki toplantıda çok güzel kararlar alındığını söyledi. Hedef belirlemenin zorunlu olduğunu hedef belirlenmemesi halinde başarılı olunamayacağını dile getiren Eroğlu, “İnşallah önümüzdeki Aralık ayında da başka bir sivil toplum kuruluşu davetine katılalım. Bizlerden ziyade sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri konuşurlarsa yapılacak çalışmaları ele alırız. Şu anda dünyada en büyük iki husus vardır. Bunlardan birisi gençliktir. Gençlik geleceğimizin teminatıdır. Tüm gençlerimizi ayrım yapmadan hepsini kucaklamamız lazım. Hepsine tek vatan idealini mutlaka benimsetmemiz lazımdır. Dolayısıyla inşallah gençlere sahip çıkalım.” diye konuştu.
SON KALE TÜRKİYE’Yİ YIKMAYA ÇABALIYORLAR
Fener Rum Patriğinin Rus Çarına yazdığı mektubun defalarca okunması gerektiğini ifade eden Eroğlu, “Patrik mektubunda ‘Bu milleti siz topla tüfekle yok edemezsiniz. Çar Hazretleri ben size bu milleti yok etmeniz için ben size bir formül vereceğim.’ diyor. ‘Siz bu milletin arasına insanlar sokarak onları kötü alışkanlıklar kazandırarak v.s şekillerde toplumu ifsad edeceksiniz. Gençlerini ele geçireceksiniz. Aile yapısını bozarak aileleri yok edeceksiniz. O zaman bu milleti yok edersiniz. Başka yolu yoktur.’ demiştir. Bu yönde yakın geçmişte yüzlerce proje hazırlanmıştır. Şimdi ise milletimizi yok etmeye yönelik muhtemeldir ki en az bin proje vardır. Çünkü gönül coğrafyamızın son kalesi Türkiye’dir. Burayı yıkmak için o kadar çok çalışma yapılıyor ki. Hayal bile edilemez.” şeklinde konuştu.
REİS 2022’YE ÖZEL AİLE GENÇLERE SAHİP ÇIKILMASI TALİMATINI VERDİ
“Bizim bildiklerimizi bilseniz yerinizde duramazsınız.” diyen Eroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Tabi bazı bilgileri bizler biliyoruz ama bunu söylemek herkese mümkün olmuyor. Devletin belli sırları vardır. Dolayısıyla bilindiği üzere 2020 yılında Afyonkarahisar’da 2020 yılını Sevgi Yılı Projesini başlattık. Bu proje çok faydalı oldu. Çünkü her kesim milli ve manevi değerlerimizi öğrenmeye başladı. Aileler parçalanıyor. Şu anda boşanma oranı yüzde 33’ çıkmış durumdadır. Önceden ABD’de yüzde 50 oranda boşanma var denildi mi gülünürdü. Şimdi o duruma biz düşüyoruz farkında değiliz. Afyon’da bile boşanma oranı yüzde 27’dir. Dolayısıyla bu yıl Aile Yılı başlattık. Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile özel konuşurken kendilerine, ‘Sayın Cumhurbaşkanım Allah razı olsun çok büyük hizmetler yaptınız. Barajlar, göletler, havaalanları, bölünmüş yollar, hızlı tren özellikle şehir hastaneleri muazzam oldu. Başı dik Türkiye haline geldik. Ama özellikle bizim ailelere ve gençlerimize sahip çıkmamız lazımdır.’ dedim. Kendileri tamam diyerek 2022 yılında tüm Türkiye’de seferberlik başlaması için hazırlık yapılması talimatını verdi.”
ALLAH TÜRK MİLLETİNE YARDIM EDİYOR
Düzce, Uşak, Kütahya, Karaman ve Konya illerinde ki ailelere ailenin önemini gençlere sahip çıkılma zorunluluğunu bizzat anlattığını belirten Eroğlu şunları söyledi: “Yakın zamanda çeşitli illerde ailenin önemi ile gençlerimize sahip çıkmanın zorunluluğunu anlattım. Hepimizin mesuliyetlerimiz var ve çok çalışmamız gerekiyor. Onun için gençlerimizi kucaklayalım. Tüm gençleri ayırım yapmadan seviyoruz. Ailelerin birliğini istiyoruz. Sağlıklı ve sağlam bir aile yapısı kurulması için gayret edelim. Gençlerimize ufku gösterelim. 2023, 2053, 2071, 2099 Devlet-i Ali Osman’ın kuruluşunun 800. yıldönümünde bu millet hedeflerine ulaşmayı gerçekten başaracak güçtedir. Eğer biz gayret edersek ben yürekten inanıyorum, Allah’ın yardımıda bu milletedir. Bunu açıkça görüyoruz. Bu kadar hile ve desise yapılan şeyleri düşündüğümüzde son 20 yılda üzerimizde oynanan oyunları düşünün. Başka bir ülke olsa ve Allah’ın yardımı olmasa çoktan yıkılırdı. Pandemi de tüm dünya sallanıyor, İngiltere’de marketler yağmalanıyor. Her yerde olduğu gibi bizde de sıkıntı var ama inanın bunu en iyi atlatacak, en az zararla çözecek olan yine biziz. Bizim milletimizdir. Sağlıkta en iyi durumdayız. Geçenlerde Avrupa’ya gittim baktım dökülüyor.” Ama en iyi sağlık sistemi şu anda bizdedir. Belki üretimden kaynaklı yiyecekler pahalı ama inşallah onlarda çözülecek. Biz istiyoruz ki aç, açıkta hiç kimse kalmasın.”

Yorumlar (0)
banner659
16
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 29 Kasım 2021
İmsak 06:21
Güneş 07:48
Öğle 12:51
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:06