22 Kasım 2016 Salı 17:01
AK PARTİ İL BAŞKANLI HAFTALIK BASIN TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
AK PARTİ İL BAŞKANLI HAFTALIK BASIN TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantılarını gerçekleştiren Hukuk İşleri Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Ahmet Yeşilırmak, ülke gündemini değerlendirerek cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gerekirse Şanghay beşlisini gündeme alırız, bizim için daha faydalı olur” demesinin ardından ilk olumlu tepkinin Şanghay’ın asıl kurucusu olan Rusya ve Çin’den geldiğini bildirdi.
Basın toplantısında AK Parti İl Başkanlığı Ekonomi İşleri Başkanı Davut Yılmaz ve Çevre Şehir ve Kültür Başkanı İsmail Gelişgen ile birlikte ülke gündemini derlendiren AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Yeşilırmak,  gerek dünya gerekse ülkemizin çok kritik bir eşikten geçtiğini dile getirdi. Yeşilırmak, “Bölgemizdeki bütün ülkeler, Rusya’yı baz alırsak ciddi kriz içerisinde, Suriye büyük bir iç savaş yaşıyor, Irak çok ciddi bir iç savaş ve karışıklıklar içerisinde. Tabi bu bölgenin ortasında yer alan bir ülke olarak olumlu olumsuz bütün gelişmelerden etkileniyoruz. Ama çok şükür ki güçlü bir iktidarımız, hükümetimiz var. Bölgemizde yaşanan tüm bu olumsuzluklardan en az menfi bir şekilde etkilenmemizi sağlayarak ülkemizi en azından çok ciddi sıkıntıya sokmadan idare etmeye devam ediyorlar. Maalesef uzun yıllardan beri bizim her türlü desteği verdiğimiz. Her türlü yapıcı katkıyı sunduğumuz, 50 küsur yıldır üyesi olmaya çalıştığımız Avrupa Birliği ülkeleri de Türkiye aleyhine çok açıkça, ihanet diyebileceğimiz derecede karşıtlık yapıyorlar. Cumhurbaşkanımıza Almanya’da konuşma hakkı verilmezken, Belçika’da AB binasının önünde terör örgütü PKK’nın çadırı kurduruyorlar, her türlü faaliyete göz yumuyorlar. Bunu anlamakta aslında biz zorlanmıyoruz. Çünkü gerçekten eskiden beri Avrupa ülkelerinin, Amerika’nın bize yardım adı altında verdikleri destekler hep şartlı olmuş. Bizim gerçek manada kalkınmamızı aslında çok istememişler ve bundan dolayı da bize köstek olmak için elinden geleni yapıyorlar ve bunun yanında bizim coğrafi konumumuzdan dolayı bizden vazgeçmeleri mümkün değil. Hem batının, hem doğunun bizden vazgeçmesi mümkün değil” dedi.
“İLK OLUMLU TEPKİ RUSYA VE ÇİN’DEN GELDİ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Avrupa’nın Amerika’nın bu tutumunu göz önüne alarak, “Gerekirse Şanghay beşlisini gündeme alırız, bizim için daha faydalı olur” demesinin ardından ilk olumlu tepkinin Şanghay’ın asıl kurucusu olan Rusya ve Çin’den geldiğini kaydeden Yeşilırmak, “Her iki ülkede Türkiye’nin kendi yanlarında yer almasının hem Türkiye açısından, hem kendileri açısından çok olumlu faydaları olacağı şeklinde görüş bildirdi. Biz tabi ki Atatürk’ün çok önemli sözlerinden birinde dediği gibi; ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesini sürekli benimseyen ve uygulayan bir ülkeyiz. Hiçbir zaman bölgemizde kan akmasına rıza göstermedik. Elimizden gelen bütün gayretle akan kanı durdurmaya çalıştık. Saddam döneminde peşmergeler katliama uğrarken onlara biz kucak açtık, kapılarımızı açtık. Onların can, mal, emniyetlerini biz sağladık. Aynı şekilde Esad zulmünden ülkelerindeki iç savaştan kaçan çoluk, çocuk, yaşlılara biz kapı açtık. Maliyeti bize neye mal olursa olsun 3-4 yıldır bu kardeşlerimizin bütün sorunlarını biz karşılıyoruz. Avrupa’da en gelişmiş ülkeler kendilerine sığınan insanlara en acımasızca, en gaddarca davranmaktan hiç çekinmiyorlar. Buda açıkça şunu gösteriyor; batının dünyaya gösterdiği kendi medeniyeti aslında merhamete dayanmayan acımasız bir medeniyet” diye konuştu.
“TERÖRLE MÜCADELE SONUNA KADAR DEVAM EDECEK”
Terörle mücadelenin sonlandırılıncaya kadar devam edeceğini belirten Yeşilırmak, “Son 30 yıldır terörle mücadelede elde edilmeyen başarılar bu dönemde elde ediliyor ve hükümetimiz bu konuda son derece kararlı. Son terörist silahını bırakıncaya, teslim oluncaya kadar bu mücadele devam edecek ve kesinlikle sonlandırılacaktır. Zaten halihazırda en büyük ülkelerden biri olan ülkemiz çok daha hızlı bir şekilde dünyadaki ülkeler arasında yerini alacaktır” dedi.
“TAKDİRE ŞAYAN BAŞARILARI VAR”
Geçtiğimiz hafta Ankara’da gerçekleştirilen AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda Afyonkarahisar İl Teşkilatının en başarılı ikinci teşkilat seçilmesini de değerlendiren Yeşilırmak, “Genel Merkezimizin bize mutat belirlediği çalışma yöntemleri var. Bunları tabi biz aksatmadan, harfiyen uyguluyoruz. Özellikle Afyon il teşkilatının Kadınlar Kolu ciddi manada başarı gösterdi, bundan dolayı da Afyon birkaç toplantıdır ilk sıralarda yer alıyor. Bunlar tabi hakikaten hem siyasi anlamda, ham sosyal faaliyetler anlamlarında kadın kollarının, gençlik kollarımızın takdire şayan başarıları var. Bu başarılarda Ankara’da değerlendirmeler sonucunda ortaya çıkıyor. Buda bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu. 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.