Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Afyonarahisar Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısı Belediye Başkanımız

AFYONKARAHİSAR 03.08.2022, 14:05
Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Afyonarahisar Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısı Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in Başkanlığında yapıldı. Toplantı da gündemde bulunan 35 madde ele alındı.

Toplantı öncesinde Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, meclis üyelerini yapılacak ve yapılmış programlar hakkında bilgilendirmede bulundu. Geride bıraktığımız ayda 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. Yıl dönümünü idrak ettiklerini hatırlardan Başkanımız Zeybek, Zafer Meydanında anma programı gerçekleştirildiğini söyledi.

Koronavirüsün yeniden salgın haline gelmeye başladığını belirten başkanımız Zeybek, Sağlık Bakanlığı’ndan bilgilendirme geliyor diyerek dikkat konusunda hassas olunması uyarısında bulundu. Başkanımız Zeybek, “Ağustos ayı Zafer Haftamızın kutlanması hem Büyük Taarruzun 100. Yılı kapsamında dolu dolu geçeceği bir ay. 9-14 Ağustos’ta TEKNOFEST ve Gençlik Oyunları Festivali yapılacak. TEKNOFEST’i Valilik ve Belediyemiz müşterek olarak organize ediyoruz. Büyük ihtimalle Selçuk Bayraktar kendisi katılacak. Sanayi Bakanımız Mustafa Varank’ın gelme ihtimali de yüksek. Gençlik Oyunları ile de arkadaşlığı pekiştiren, takım oyunlarını anlatan bir festival şeklinde düzenlenecek, akşamları da konserlerde halkımızı bir araya getireceğiz. Yine 12 ülke ve ülkemizden de dört takımın katılacağı Uluslararası halk dansları gösterileri olacak” dedi.

“100 BİN KİŞİNİN İZLEYEBİLECEĞİ BİR ORGANİZASYON OLACAK”

Türkiye’de bir ilkin Afyonkarahisar’da yaşanacağının altını çizen Zeybek Başkan şöyle konuştu; “Hava Meydan Komutanlığı’nda Suriye’deki Pençe-Kilit harekâtına katılan 50’ye yakın F16 uçaklarının, Atak helikopterlerinin, Kuzey Irak ve Suriye’de terörle mücadelede kullanılan mühimmatın sergileneceği aşağı yukarı 100 bin kişinin izleyebileceği bir organizasyon olacak. Halkımızda F-16 pilotları ile görüşebilecekleri uçakları ve mühimmatları yakından görebilecekleri organizasyon olacak. 180 ülkede canlı olarak yayınlanacak olan Dünya Motokros Şampiyonası ve şampiyonlara kupalarının verileceği organizasyon şehrimizde olacak. Sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız aynı şekilde devam ediyor. Uzun Çarşı’ya başladık. Orta refüj çalışmalarımız Yeşilyol ve Ordu Bulvarı’nda tamamlandı. Göbek çalışmamıza örnek olarak Askerlik Şubesi karşısındaki yeri yaparak gösterdik. Yarın itibariyle Uzun Çarşı girişindeki yuvarlağı ve üçgen yeşil alanı kendi ürettiğimiz bordürlerle değiştireceğiz. Afyon’umuza ve şehir merkezine farklı bir görüntü verelim diye çalışıyoruz.”

MECLİS TOPLANTISI 1 EYLÜL’DE YAPILACAK

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in yaptığı konuşmanın ardından 35 madde görüşülerek karara bağlandı. Gelecek ayın meclis toplantısının 1 Eylül saat 18.30’da yapılması kararlaştırılarak toplantı sona erdi.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak 04:35
Güneş 06:06
Öğle 13:07
İkindi 16:53
Akşam 19:58
Yatsı 21:23